Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tényleg vannak olyanok akik...

Tényleg vannak olyanok akik nem eszik már meg az előző napi kaját? És minden nap újat kell főzni nekik?

Figyelt kérdés
2009. júl. 25. 08:07
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Lehet olyan keveset főznek, hogy nem marad nekik másnapra:)

Mi ma is a tegnapit fogjuk enni, mert anyu sajnos dolgozik, így nem tud minden nap újat főzni. Ezért általában többet szokott főzni és esszük másnap is. Amíg meg kolis voltam, addig meg tele volt a fagyasztó több napos kajákkal.

Meg aztán mi nem dobunk ki olyan ételt, aminek még nincsen semmi baja.

2009. júl. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, vannak. Pl. apukám és a bátyám. Max. a húslevest, pörköltet vagy sült húst.

De megmaradt főzeléket, tésztafélét, semmi mást nem.

Szerencsémre én és a párom nem vagyunk ennyire "igényesek", sőt van, hogy direkt két napra főzök valamit. Gazdaságosabb és a főzés helyett jut időm másra is.

2009. júl. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem hogy kevés ilyen hozzám hasonló defektes van, de szerencsére tévedtem :-) Nem tudom milyen selejt gént kaptam örökül, de én sem eszem meg az előző napit, pedig nincs aki főzzön rám. Inkább eszek szendvicset, salátát, ... Pedig igyekszem legyőzni a dolgot, de nem sikerül. Egyszer tinikoromban amikor vendégségben voltunk, romlott kaját ettünk, én éreztem hogy nem az igazi az íze, szóltam is, de a szüleim azt mondták, ilyet nem illik, és megettem mindet. Estére olyan beteg lettem hogy 6 napig voltam a kórházban, és onnantól kezdve nem tudom legyűrni a másnapos kaját. Nem is tudnak becsapni, mert megérzem hogy friss vagy melegített-e, és egy falatot nem tudok lenyelni. Pedig már sokszor tesztelt a rokonság, barátok. Úgyhogy létezik ilyen, nem is mindig hiszti vagy ilyesmi áll a háttérben. Ha lehetne, letenném ezt a terhet, de nem sikerül, lehet hogy pszichológus lesz a vége.
2009. júl. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
én és az apukám sem eszünk meg pl. előző napi rántott húst, kruplit, rizst...elég sokmindent...tudom hogy gáz.. =/ de ezvan.. szal nyugi nem vagy egyedül =D L/17
2009. júl. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sem eszem meg,miota a férjem sem.

Màsnaposan csak kenyeret eszik,tehàt ha màr nem friss,de hus,leves,vagybàrmi szoba se jöhet màsnaposan.

Pedig mennyi idöt sporolhatnék.

2009. júl. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

sajnos az én apám se.

csak a húslevest

a többit meg ESETLEG úgy mint akinek a hátához verik... :S

meghát nagyon válogatós is, de ez más téma...

2009. júl. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

én semmit sem eszek már meg másnap.. se kenyeret,se főzeléket,se zsemlét,se semmit.. anyumat nagyon kikészítem vele, mert ő mindig annyit főz, hogy 10. napon is ott van :D de általában tesóm meg apám megeszik azt a kaját másnap, hogyha marad, de ők is... hát.. mintha ölnék őket, úgy nyúlnak érte... mostanában inkább csinál anyám kevesebbet, és akkor nem marad, másnap megint főz :P de arról h egy nap meg vesz 3kiló kenyeret, 2 fél kilós kakaós kalácsot, 20zsemlét, nem szokott még le -.- minden másnap kidobja -.- nem értem... -.- :D


15/L

2009. júl. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szoktam két nap egymásután ugyanazt az ételt tálalni.Van am iből sokat főzök és lefagyasztom.A mikróban kilehet melegíteni,legfeljebb körítést kell főzni hozzá.Főzeléket viszont mindig frisset főzök,mert az nem jó kimelegítve.Ha sok,akkor azt esszük vacsorára is.Nem dobok ki semmit,mert az nagy pazarlás lenne.A száraz kenyeret,zsömlét is fellehet használni.
2009. júl. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
Mi a száraz kenyeret például tovább szárítjuk és apu csinál belőle zsemlemorzsát, sosem dobjuk ki.
2009. júl. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A másnapos kenyérböl- zsömléböl nagyon finom bundáskenyeret lehet csinálni.
2009. júl. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!