Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy tudom megkülönböztetni a...

Hogy tudom megkülönböztetni a vajat a margarintól itt Angliában, ha mindenre az van írva, hogy butter?

Figyelt kérdés
Margarinra is és a vajra is az van írva, hogy butter.
2012. aug. 17. 00:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Elvileg ott is margarine-nak hívják, ha kapni.


Ezt valószínűleg te jobban fogod érteni:

"In the United Kingdom there are no brands of spread on sale which contain any partially hydrogenated oils. Although fortification with vitamins A and D is still mandatory for margarine, it is only a voluntary requirement for other spreads."

[link]

2012. aug. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Kóstold meg!!!
2012. aug. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
A vajat papírban csomagolva árulják...többnyire és érzed, hogy kemény.
2012. aug. 17. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az összetevőket ott is fel kell tüntetni a csomagoláson. azt nézd meg, a vaj tejből és tejzsírból áll, a margarin növényű eredetű zsír,és általában alanyonyabb %-ú.

a vajak 80-83 %-osak, a margarinok 70 től lefelé.

2012. aug. 17. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A vaj mindenféle adalék nélkül, tejszínből készül, hidegen keményebb is. A margarin növényi zsiradék, jó sok egyéb hozzávalóval, és E-betűvel.
2012. aug. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Phoney ***** válasza:
100%
Ha mindenre az van írva, hogy butter, akkor az mind vaj. Ott is kötelezőek az EU-irányelvek, nem lehet butternek címkézni a margarint.
2012. aug. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ma újra megnéztem a vajakat, margarinokat a boltban. Rájöttem, hogy a vaj tényleg papírba van csomagolva, a margarin pedig dobozban van. De amúgy tényleg becsapós, mert a margarinra is simán ráírjak, jó nagy betűkkel, hogy butter és ha csak jobban megnézi az ember, akkor látja, hogy kisbetűkkel az is rá van írva, hogy napraforgó olaj. Ezek ilyen kevertek. De amúgy, ami tényleg margarin, arra nem írják rá, hogy butter.
2012. aug. 18. 00:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!