Miért tiltoták be a szalicilt?
7-es, te akkora f@sságokat írsz, hogy fáj.
Fogadok a tudnodkell.info főszerkesztője vagy.
Egy élelmiszermérnök
Van aki alergiás a szalicilra és sokan nem veszik le a lekvár felső rétegét. A szalicil a gyomor nyálkahártyát is bántja, mint az aszpirin is. Mindezek mellett a legkevesebb rossz tulajdonságot tartalmazó tartosító, beleértve a cukrot. Mi mindig szalicil-dunszt kombinációt alkalmaztuk, celofánnal, amin egyböl látszik, ha nem zár légmentesen.
Szép estét!
A rengeteg hozzászólást végigolvastam...
Egyrészt bármilyen egészségügyi dolog van, azt az interneten kell megkeresni, majd megvitatni. Szép kis oldalak vannak mindenféle dolog megcáfolására, illetve mellette történő érvelésére. Óvakodnunk kell az internet sötét bugyraitól sok esetben. Kezdve ott az egész "vitát", itt sok ember között, hogy a szalicilsav az nem egyenlő az Aszpirinnel és a Kalmopyrinnel. Az Aspyrin a egy szalicilsav származék, észterkötésben van a szalicilsav egy ecetsavval, ez az acetil-szalicilsav. A Kalmopyrin pedig két Aspyrin molekula Ca2+-ionnal alkotott sója.
Mielőtt bárki bármit kiír az internetre, előbb hivatalos forrásból tudakozódjon annak hitelességéről. Kérdezzünk meg szakembert.
Én sem tudok mindent, de előttem van egy könyv, amiből professzorok és orvosok tanítanak az orvosi egyetemen. Veszélyes, ha rossz információt adunk, főleg az egészségügy terén, ráadásul felelősséget vállalunk annak következményeiért.
Egyébként...ezt itt nem tanítják, de nagy igazság. Ami nem a természetből van az - valamilyen szinten - káros. Nem lehet utánozni a természet adta lehetőségeket, például, mint a természet végtelen patikáját, a növényeket és azok által termelt természetes anyagok adta gyógyító hatásokat.
VISZONT, ha bárki "szalicil"-lel szeretné tartósítani befőttjeit, és felmerül benne a kérdés, hogy ezt odaadhatom-e a gyerekemnek, mikor elkészül, kérdezzen utána profiktól, szakemberektől, tapasztalt, tanult hozzáértő szakértőktől.
Üdvözlettel: egy aggódó orvostanhallgató.
Az orvostanhallgatónak:
Az acetil-szalicilsav a szervezetben hidrolizál és szalicilsav keletkezik belőle. Azért nem közvetlenül a szalicilsavat alkalmazzák a gyógyászatban, mert gyomorbántalmakat okozott korábban. Aztán Hoffmann a Bayer kutatója volt az, aki az acetilszalicilátot Aspirin néven levédette, mely sokkal kíméletesebb volt a gyomorhoz.
Nem tudom, arra akartál-e célozni, hogy a két vegyület nem ugyanaz.
Valóban nem, de lényegtelen, hiszen a szervezetbe kerülve már ugyanúgy a szalicilsav van jelen.
Egy aggódó vegyész.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!