Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan kell csinálni a dobálós...

Hogyan kell csinálni a dobálós a savanyúságot?

Figyelt kérdés
ha kérhetem olyan írja le akinek van tapasztalata ebben mert tavaly nem jött össze... bár internetről származott a recept... szal ha kérhetem minél pontosabban a tessék a receptet meghatározni

2012. máj. 29. 22:37
 1/3 anonim ***** válasza:

A felöntőlét készítsd el először:10 l víz felforralva majd langyosra hűtve, 1 kg cukor, 30 dkg só, 1 l 20% ecet, 3 cs nátriumbenzoát, 2 kávés kanál borkén.Jól elkeverni és mehet bele a nagyon jól megmosott zöldség: paprika, uborka, karfiol, sárgarépa, zöld paradicsom, bébi patiszon, vagy amit akarsz.A lényeg hogy bőséges legyen a felöntőlé.Naponta kétnaponta át kell kavarni.Hűvös helyre kell rakni.Régi vályogházak kamrájában érezné jól magát, ott még nyáron is hűvös van, télen meg persze fagymentes helyen legyen.legyen mindig lefedve, de ne teljesen légmentesen.Szabad kézzel soha nem szabad belenyúlni, csak gumikesztyűben vagy teljesen tiszta, mondhatni steril szedőkanállal.Ahogy fogy mindig lehet bele dobálni az újabb adagot, de folyamatosan ellenőrizni kell a lé átlátszóságát.

Én ezt egyszer készítettem el,sikerült is.

Remélem jön még valaki aki többször is gyártotta, és megerősíti, vagy pontosítja azokat amiket írtam.

2012. máj. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem, hogy fa, és fémkanalat ne használj a kavargatáshoz.Műanyag legyen, és az edényzet is.
2012. máj. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
jaj köszi szépen :D el is felejtettem megköszönni csak múltkor siettem és csak gyorsan benéztem szal' köszi!
2012. jún. 9. 03:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!