Az USA-ban miért hizlalják tudatosan az embereket? Ezért olyan sok ott az elhízott? Miért tesznek mindenbe cukrot?
Nem általánosítok, csak nem értem.
Voltam az USA-ban már, és eléggé meglepődtem. A család, akiknél voltunk, elhívott minket egy étterembe. (nem gyors kajálda) Rendelt mindenki valamit, oké. És teljesen ledöbbentem. Amekkora adagot odahoztak, vagy a háromnegyedét közülünk senki nem bírta megenni, az amerikai család viszont az egészet. Elmondásuk szerint ez ott az "átlagos" adag. (te jó ég...)
Az iskola látogatáson is, a menzán akkora adagokat adnak, én 25 évesen nem bírnám a felét sem megenni. Ismerősöm (aki szintén velünk jött) elment az egyik barátjával a mekibe. Ő is mondta, hogy ott a gyerekadag simán megfelel Magyarországon akár a dupla felnőtt adagnak is....
Ráadásul pont volt ott olyan akció, hogy a nagyobb dolgok olcsóbbak voltak mint a kisebbek. pl 1 nagy hamburger volt asszem 1 dollár 50, a kicsi 2 dollár. De miért?
Már a gyerekeken is (nem mindegyiken!) látszik, hogy eléggé jó húsban vannak, a felnőttekről nem is beszélve. Miért hizlalják tudatosan a társadalmat? Tudom hogy ebben maga a vásárló is felelős (révén h miért veszi meg) de akkor is.....
Mi értelme ekkora adagokat osztogatni, valamint hogy a sulis menza is hamburger meg ezek?
A cukrászdákról nem is beszélve. A család elmondta, hogy mivel nem vagyunk hozzászokva az amerikai édességekhez (süti vagy hasonlók) csak kicsiket harapjunk stb. Nem is csoda, olyan ÉMELYÍTŐEN édes volt, hogy rosszul voltam tőle, annak ellenére hogy édesszájú vagyok.(példázva az édességét : mintha karamellbe szórt kristálycukrot ettem volna nutellával....) Mondták, hogy mindenbe (kenyérbe is stb) raknak cukrot, mert úgy sokkal eladhatóbb, meg a gyerekek is jobban szeretik, és jobban megeszik.....
Miért kell mindenbe cukrot rakni? Vagy mire jó ez? :S Volt rajtunk kívül 1 csoport, akik szintén Európából jöttek, ők is szörnyülködtek a cukrászdában, mert aki nem volt hozzászokva, annak ehetetlen volt.
Miért van ez?
Nem értem....
25/N
Talán azért, hogy senki, még a 150 kilós emberek se mondhassák, hogy éhesen távozott tőlük. Hogy náluk jól lehet lakni. Lehet, hogy ezért is volt, amit a régi filmekben láthattunk, hogy a maradékot becsomagoltatják, és hazaviszik. Az már más kérdés, hogy biztos sokan nem kétszerre eszik meg, hanem egy ültő helyükben benyomják. De legalább utána sokáig nem lesznek éhesek. Én is csak kétszer eszem egy nap, de akkor nagyobb mennyiséget. Az is más, ha valaki sokat eszik, majd pár óra múlva megint. Na, ezt tényleg nem kéne.
Az amcsi édességekről már én is hallottam, hogy tényleg ehetetlenek. Régebben beszéltem egy akkor már 20 éve kint élő nővel, és ő mondta, hogy ennyi idő alatt sem tudott hozzászokni azokhoz a tömény édességekhez.
Talán gazdasági érdekek is meghúzódnak mögötte. Mert ha mindenki csak fele annyit enne, mint eddig, akkor az élelmiszeripari cégek fele bezárhatna. Így legalább van munkája "mindenkinek", meg van haszon.
Szerintem a gyógyszerlobby a ludas.
"gyártják" a sok beteg embert, akik majd az ő gyógyszerüket fogják beszedni.
Sajnos ez mindenhol így van.
Kitalálnak egy gyógyszert, aztán kitalálnak hozzá egy betegséget is.
Tudatosan torzítják el az emberek ízlését a sok cukorral és ízfokozóval.
tök érdekes érv a "ne távozzon senki éhesen"!
de az élelmiszeripar nem maradna munka nélkül, ha kevesebb cukrot-zsírt zabáltatna velük, mert laktatóak, így összességében lehetne az is az eredménye, hogy pl ketten megveszik és elosztják a gigantikus hambit hisz jóllaknak egy féllel is, vagy mindenki csomagol otthonra és abból él 2 napig....
kérdező: szerintem azért raknak cukrot meg zsírt mindenbe, mert az a legolcsóbb és alapvetően tényleg eteti magát. Azt hogy miért kell mindenből extra adagokat az a verseny miatt van. Tudod, hogy minél olcsóbban adhassák, és azt persze nagyban lehet... egymásra licitálnak, hogy:
- hú én fél dollárért adok egy gigaburgert!
- Én meg kettőt!!!
...ekkor a buta vásárló naná hogy a kettőt kéri, és ha már kérte, meg is kell ennie... aztán hozzászokik a gyomra az ilyen adagokhoz... és szép lassan gurul le a lejtőn (szó szerint).
Hát ezért kell az amcsiknak elhízniuk. Kérdés, hogy mi követjük-e őket? :(
a gyógyszeres érv is elgondolkodtatott...
csak azt szeretném tudni, hogy ugyanaz-e a két termék célcsoportja?
pl sokkal inkább a szegények híznak el (ők kevésbé válogathatnak, vulerábilisabbak a kajaakciókra), a fogyasztószerek meg drágák, lehet hogy inkább az elit veszi?
az igazi gyógykezelésre szoruló, junk food miatti betegségek (cukorbetegség, mindenféle érkatasztrófák) persze lehet már jobb biznisz a gyógyszergyártóknak, de a szegényeknek ez szintén nem megfizethető (USAban az állam sem száll be úgy az egészségügyi ellátásba , mint nálunk), szóval ha már mindenképp összeesküvés elmélet, szerintem az ipar másféle betegségek kreálásával jobban jár :D
tévedés, a kövérség nem a jólét szimbóluma!
egyrészt junkot azok vesznek, akik nem tudják megfizetni a bio-t (vagy a normális kaját, úgy értem, ami itt Európában normális minőségű)
másrészt, aki junkon él, minőségileg éhezik, mert nem jut hozzá a fontos tápanyagokhoz. ezért is eszik annyit, mert valójában éhezik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!