Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti milyen hamburgereket? (...

Ti milyen hamburgereket? ( lejjebb )

Figyelt kérdés

Ti milyen hamburgereket és milyen húspogácsákat szoktatok készíteni ?

Mindent írjatok le hogy mit tesztek bele :D


2012. máj. 11. 15:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Marha darált húst használok. Só ,bors, ,reszelt fokhagyma ,nagyon apróra vágott vörös hagyma, kevés füstös izű BBQ -por . ebböl csinálom meg a fasirtot.. serpenyöben kevés olajon vagy grillen szoktam meg sütni ..
2012. máj. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Darált marhahúshoz hozzá teszek fűszerket (só, bors, fokhagymagranulátum, chili/tabasco, barbecue szósz) + tojást + zsemlemorzsát. Kb. 1 cm vastag húspogácsákat csinálok (amki átmérője megegyezik a felhasznált zsömle átmérőjével). A grillt sütés előtt be szoktam kenni szalonna zsirjával (leszeleh egy két szelet zsirszalonnát és csak ráteszem a grillre melegíteni, hogy felkenje).

A hussal párhuzamosan szoktam a grillen párolni hagymát (ugyan úgy szalonna zsírjával kenem meg a grillt és ki sört öntök a hagymára, hogy jól megpuhuljon). Az így elkészült hagymát majd beleteszem a burgerbe.


Rétegek:

ZSÖMLE TETEJE (kicsit előpirítva a grillen a husi szaftjában)

+

HAGYMA

+

KETCHUP és/vagy MUSTÁR és/vagy BARBECUESZÓSZ (ki hogyan szereti)

+

PARADICSOM SZELET

+

SALÁTA LEVÉL (víztől jól lecsöpögtatve)

+

SAJT (ömlesztett cheddar sajtot szeretjük a legjobban)

+

HÚSPOGÁCSA

+

BACON

+

AVOKÁDÓ (jó érett avokádót használva megkenem a zsömlét, mint ha vaj lenne)

+

ZSÖMLE ALJA (kicsit előpirítva a grillen a husi szaftjában)

2012. máj. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A darált marhába ketchup, mustár, egy v. hagyma, bors, só és némi őrölt koriander. Kicsit hasonlít a mekishez, a go-go hambijánál százszor jobb.
2012. máj. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!