Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hol kell bejelentést tenni,...

Hol kell bejelentést tenni, ha lejárt élelmiszert adnak el az üzletben?

Figyelt kérdés

2012. máj. 4. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem többet érnél el azzal, ha visszamennél az üzletbe és ott mondanád el a problémádat. Nem a tulaj tehet arról, ha az alkalmazott hülye volt és nem nézte át a készletet, ne ő szívjon. Hidd el, így is jól meg fogja járni az, aki tehet erről.
2012. máj. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ja majd az Auchan tulajdonosa biztos így fog reagálni
2012. máj. 4. 20:30
 3/10 A kérdező kommentje:
Mellesleg nem morális útmutatást kértem, hanem a hatóság nevét
2012. máj. 4. 20:30
 4/10 A kérdező kommentje:
tudod az a helyzet, hogy vegyszeríze van a méznek. És korábban már előfordult, és úgy csináltak, mintha nem éreznék. Ezért.
2012. máj. 4. 20:43
 5/10 anonim ***** válasza:
És rá is van írva, hogy lejárt? Mert akkor az nem méz. A méz olyan élelmiszer, ami még évezredek múlva is ehető. Ha nem volt ráírva szavatossági idő, csak rossz volt az íze, akkor arról nem az üzlet tehet, hanem a gyártó.
2012. máj. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Vásárlók könyvébe kell beírod ott az üzeltbe.


egyszerüen befáradsz az üzletbe és elkéred az infonál a vásárlók könyvét. ebbe beírod mindent, melyik termék mikor vetted, mikor járt le a szavatósáagga, hogy csak otthon vetted észre stb...

erröl kapsz egy másolatot és x napon belül ezt az üzeltnek kötelessége lejenetenie és neked habár lehet hónapok múlva de küldenek egy levelet a döntésröl, pl hogy sajnálják és megtérítik károdat stb...

A vásárlók könyve elkérésnél semmit nem kell modanod hogy miért kéred el, ott kell kitöltetned.


èn egyszer írtam be ilyenbe, mert a taxitársaság akiket rendeltem a reptéri szállításomhoz nem jöttek, majd mikor nagynehezen valakit elértem, közölték, hogy sok a munka és nem is jönnek, így fogtam az utcán egy taxit aki dupla annyiért vitt ki, és majdnem lekéstem a repcsimet. na el is kértem a könyvet. elöször nem találták, akartak adni egy darab papírt de nem fogatam el és követeltem a könyvet.

jó pár hónapba tellett mire hivtalaos levelet kaptam, de azt hiszem kaptam a hivatalaos szervtöl is ahova ezt le kell adniuk, majd megtérítették a költségeimet.

2012. máj. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy a feltüntetett "minöségét megörzi" dátumot túlhaladta egy élelmiszer, NEM azt jelenti, hogy utána nem fogyasztható, hanem CSAK annyit, hogy esetleg az ize vagy állaga nem optimális.


Amit meg te akarsz kifogásolni, "vegyszeríze van a méznek", az NEM az üzlet hibája (ha egyáltalán tényleg van valami mellékize, lehet, hogy csak te nem tudod, milyennek kellene lennie), hanem azé, akitöl származik.


Kérd el a panaszkönyvet, ird bele, hogy mi a bajod és várd meg a választ.

2012. máj. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ha nem járt le még a szavatossági idő, akkor nem az üzlet a hibás. a méznek meg egyáltalán nem szabadna elromlania, még akkor se, ha már 5 éve állna ott.
2012. máj. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalnál.
2014. júl. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

9.vagyok


Én bejelentést tettem ennél a hatóságnál, de ugyanazt mondta, aki felvette a telefont, mint amit itt többen is már leírtak, hogy a műszakvezetőnek vagy a tulajdonosnak kell szólni, hogy a lejárt élelmiszereket vegyék le a polcokról, ha ezt nem teszik, akkor követelni kell a vásárlók könyvét.


Azt mondta, akinél a bejelentést tettem, (ez egyébként egy zöld szám volt) hogy a hatóság csak 1-2 nap múlva tud kimenni a helyszínre, és ilyenkorra már el is szoktak tűnni ezek az élelmiszerek vagy eladják őket, én erre azt mondtam, ha sokáig várnak, akkor persze...

A nő azzal érvelt, hogy nincs készenlétben egységük, aki azonnal kimenne, és lecsapna rájuk.

Ugyanakkor a statisztikák szerint nagyon elenyésző az ilyen bejelentések száma.

Próbáltam a nav-nál is közérdekű panaszt tenni, de nem értem el.

A Fogyasztóvédelmi Hatóságnál sem vették fel.


Ezután visszahívtam a zöld számot, és elmondtam a cég nevét, és hogy többször is láttam lejárt árut,

na talán valamit csinálni fognak...


Én a CBA-n láttam lejárt élelmiszereket, de tényleg az Auchannál is sok lejárat közeli termék van a polcokon.

2014. júl. 10. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!