Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerülnek azok a Dr...

Mennyibe kerülnek azok a Dr Oetkeres muffin alapporos sütik?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 10. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom, de biztos drágább, mint amiből ki lehet hozni ugyanannyit normál recepttel. Miért kell mindent ezekkel a kész porokkal csinálni? A muffin kb. a legegyszerűbb recept, alig kell bele valami, és csak összeöntöd a hozzávalókat egy tálba, és összekevered...ugyanannyi munka van a poros verzióval is.
2012. ápr. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem válaszolóval. A muffinnál egyszerűbb sütemény nincs, felesleges ezért pénzt kiadni, ráadásul ahhoz is kell még tojást, tejet és olajat keverni. Egyébként 600 forint körül van + a tojás, tej és olaj/margarin ára, azaz 12 db kb 1000 forintra jön ki.


Itt az én alapreceptem:


30 dkg liszt

25 dkg vaj/margarin

25 dkg cukor

4 tojás

2 dl tej

2 kávéskanál sütőpor


Ez nagyjából 500 forintba kerül (kb 15-16 db lesz belőle) és tetszés szerint variálható aprított csokoládéval, kakaóporral, mazsolával, kandírozott gyümölcsökkel, dióval, mogyoróval)


Ha úgy döntesz, hogy kipróbálod sok sikert kívánok hozzá!

2012. ápr. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
az előttem válaszolónak: inkább 1000ft-ra jönne ki mivel 40-50 ft egy tojás. kivéve ha házi. .) megkérdezhetem h te hol veszed a tojásokat? .D kiváncsi lennék hol ilyen olcsó?...
2012. ápr. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző válaszolónak: Szívesen levezetem neked pénzügyileg a receptemet:


30 dkg liszt ( kb 50 Ft)

25 dkg vaj/margarin( kb 200 ft.)

25 dkg cukor ( kb 75 Ft.)

4 tojás ( 140 Ft. 35-ért veszem háztól)

2 dl tej ( kb 40 Ft.)

2 kávéskanál sütőpor ( kb 20 Ft.)


Ha összeszámolod, akkor ezek a hozzávalók 525 Ft.-ba kerülnek. Ha ízesíteni akarod valamivel akkor az maximum 100-150 forintot dob az árán. ( 10 dkg mazsola kb 150 Ft, egy tábla étcsokoládé, mondjuk Spar Budget vagy Katica tortabevonó, ami erre a célra tökéletesen megfelel kb 130 Ft., kakaóporból 3-4 dkg már nagyon jól ízesít, ez kb 30-40 Ft., ha citromhéjat vagy narancshéjat használsz, az kb 80 Ft.)


Közel sem kerül 1000 forintba !

2012. ápr. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
lehet hogy kicsit túloztam 8ezért bocsi) de van aki nem tudja háztól venni a tojást. és ha úgy vesszük akkor a 100dkg-os lisztet meg kell venned ahhoz hogy abból 25 dkg-ot felhasználj . nem de bár? :) nem sértés csak végül is városok többségében z így van :) (nagyon kérlek ne "pontozzatok" le :$)
2012. máj. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Eszembe sem jutott lepontozni, de azért nekem még így is hibádzik egy kicsit a logikád. Igaz, hogy meg kell venned az 1 kg lisztet, de a maradékot még bármire felhasználhatod, nem dobod ki, a maradék összetevők sem mennek kárba. Tehát nem számolhatsz úgy egy receptet, hogy a legkisebb kiszerelési egység árát számolod bele az árba. Ennyi erővel akkor az 1 liter tej teljes árát, 1 doboz tojás teljes árát (mivel a tojásokat tízesével lehet venni), a 250 dkg kakaópor teljes árát is hozzáadhatnád és akkor valóban sokkal többre jön ki, de így teljesen fals eredményt kapsz.
2012. máj. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

értem. bocsi csak .. nem tom mi volt velem, jó volt egy kicsit kötözködni mert tudod ( humorból) belém is belém kötnek :$

de ez a recept nekem is jól jön majd ;)

2012. máj. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!