Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen életképtelen találta...

Milyen életképtelen találta ki, hogy a kólában kátrány van? Hogy juthat eszébe valakinek ilyen?! és Milyen beteg ember veszi ezt be?

Figyelt kérdés
2009. jún. 7. 08:31
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

A cukrmentes kola a rákkeltő....mivel az aszpartám egy idegméreg....az édesítőszer marha egészségtelen, nem tudom miért épp a cukorra kell fujjogni...


Egyébként 18 éves vagoyk és egész kicsi koromtól napi szinten iszom a kolát...szóval annak aki egy évig itta szerintem valami más baja lett :D

2012. máj. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Abban a kísérletben, amelyben megállapították, hogy az aspartam rákkeltő, patkányoknak akkora dózisú aspartamot adtak naponta, amennyi ~180 l light kólában lévőnek felelne meg.

Kis dózisban viszont nem rákkeltő, vagyis nem jobban, mint más.

Viszont ez egyáltalán nem túl biztató:

[link]

2014. jún. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Régen volt ez már, de valamire reagálok.

28-asnak: nekem pedig 140-es az IQ-m és eléggé idiótának tartom a 134-es IQ-val előadott levezetésedet. Főként az általánosítással. Most akkor mi is van? :P

A kóla nagyon egészségtelen, talán a legegészségtelenebb ital a világon. Bár hozzá kell tenni, hogy semmi nem hat mindenkire ugyanúgy. Aki egészségesebb és erősebb immunrendszerrel van megáldva, az ellenállóbb. Illetve az sem mindegy, hogy mennyit fogyaszt az ember. Ezt valaki már említette is. Emellett nem életképtelen az, aki kísérletezéssel visszanyerte a kátrány bizonyos összetevőit és megosztotta felfedezését a világgal. Még ha nem is kell világméretűen betojni a kólától, de a második kérdésben szereplő emberek sem betegek. Úgyhogy maradjunk ennyiben.

2014. dec. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!