Igaz hogy a virslibe madártollat is belesütnek?
IGEN ,de csak, a baromfiba. A sertésbe csak, disznó szört.
Viccet félre téve bármi előfordulhat amilyenek a készen kapható virslik. Az olcsó között is van amit a kutyának se adnék,és drága minőségi sem mindig minőségi. Nálunk ez szilveszterkor bebizonyosodott. Olyan érzésem volt minha szilvesztere dirket minden gyártó rossz minőséget csinálna . Úgyis megveszik. Cél a tömeg termelés. 1300 ft -os virsli úgyan olyan rossz volt mint 800 ft -os. Jővőre nem lesz virsli,háztol veszek kolbászt,és hurkát...
Persze. Nem véletlen, hogy akik már látták hogyan készül a virsli, párizsi, stb., nem eszik meg többé. Én még nem láttam, így eszem :-)
A múltkor csak elkezdtem olvasni, hogy a libamájkrémnek mik az összetevői, ment is a kukába!
A gyártók mindig is ki fogják használni a pépesítés adta lehetőségeket. Valahova pedig el kell tüntetni a vágóhídi hulladékokat is. Ill. nem hagyják, hogy kárba vesszen, amikor abból is pénzt termelhetnek!
KÚÚÚÚL!!!
Mától csak virslit eszek párizsival, meg májkrémmel!
Azért erről sok hülyeség kering a neten.
A következő kommentet egy hasonló szintű cikk alatt találtam, szerintem abban több az igazság:
"nigel 2009.04.14. 18:23:53
Húúú! Jó sok sületlenséget olvastam az elmúlt pár percben. A párizsi és a virsli ugyanazon termékcsoportba tartozik, (Vörösáruk csoportja) csak átmérőjükben, burkolóanyaguk fajtájában és fűszerezésükben különböznek egymástól. Ha valaki tényleg kíváncsi, hogy mi van a 300 Ft os párizsiban, illetve virsliben, annak most leírom:
Összetevők: ínpép, bőrkepép, szójafehérje izolátum, szeparátorhús, foszfátkészítmény, Na-nitrites sókeverék, és természetesen jó sok víz.
A szójafehérje alkalmazásának a célja kettős: Egyrészt megköti a hozzáadott zsírt illetve vizet, így kialakítva a vörösárú állományát. Másrészt a nagyon magas fehérje tartalma miatt elősegíti, hogy a termék megfeleljen az Élelmiszerkönyv által támasztott minőségi követelményeknek Pl: fehérje tart min. 10% (m/m). A bőrkepépet is a fent említett okok miatt adagolják a péphez, mivel a bőrkepép kötőszöveti fehérje tartalma magas. A vörösáruk megengedett víztartalma viszonylag magas (71 % (m/m). Emiatt alkalmaznak szójafehérjét és foszfátkészítményeket, hogy a hozzáadott víz a hőkezelés után se váljon ki a termékből. Marha bőrt és tehéntőgyet nem alkalmaznak a gyártás során , mert a marhákról vágás után a bőrt egyben lefejtik (mint ahogy a mellékelt képen is látható) A tehéntőgyet meg szigorú szabályok szerint külön veszélyes hulladék gyűjtőbe helyezik és megsemmisítik. A
Természetesen lehet olyan vörösárut is kapni a magyar piacon, ami tényleg húspépből (elsősorban marhahús, másodsorban sertés) készült, de azoknak az ára kb. 1000 Ft/kg nál kezdődik. A baromfiból készült vörösárukat viszont nem ajánlom senkinek."
Hú többet páriszit se eszek virslit se ettem már 1 hónapja:D max valami sonkát meg házidolgokat(bio).
Most hogy mondod vmi ilyet énis hallottam:"ha patkány esik bele, akkor azt is"
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!