Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit szoktatok reggelizni?

Mit szoktatok reggelizni?

Figyelt kérdés
Vmi olyat szeetnék, amit gyorsan el lehet készíteni előző este, mert lusta vagyok reggel előbb felkelni emiatt :D
2011. dec. 14. 17:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
76%

Mai reggelim:

Egy vékony szelet piritós kenyér házi kacsazsírral. Fél kaliforniai paprika, egy paradicsom, 2 kiskanál mák, 2 kiskanál darált barackmag, 1,5 dl. vörösbor, 2 dl. kefír egy evőkanál lenmaggal.

2011. dec. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

előző nap elkészítem mikor melyiket

zabpehely+tej/joghurt+gyümölcs-ezeket felfőzöm

szendvics-sajtos+sonkás+vmilyen zöldség vagy savanyú

melegszendvics

főtt tojásos szendvics zöldséggel

kalács vagy valamilyen házilag sütött péksüti, keksz+tej

tükörzojás vagy rántotta

2011. dec. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

meleg szendvics

darálthús konzervet vagy maradék párizsit

1 hagymával, mustárral, oregánóval, rozmaringal, kis margarinal elturmixolsz, kenyére kened, sajt

tepsibe rakod reggel míg zuhanyzol 10-15 perc alatt megsül.


zabkása

1 pohár zabpehely, 2 pohár víz, 1 kk. kakópor, 1 kk. cukor

5 perc a mikroban


Sült krumpli

kis krumplikat keresztben bevágsz elég mélyen

a vágás mentén sózd, kenj rá margarint kis víz alá

mikroban 12-15 perc este előkészited míg zuhanyzol elvan a mikroban.

2011. dec. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Minden reggel müzlit/gabonapelyhet szoktam reggelizni, tejjel. Reggel nem bírok szilárd kaját enni, ehhez is nagy nehezen szoktam hozzá. De ugye a reggeli a nap legfontosabb étkezése, és aki kihagyja a reggelit, az később nagyobb eséllyel lesz elhízott. (mert délután akkor éhesebb vagy, és mindent képes vagy összezabálni)

Emiatt nem kell korábban kelni, 3 percnél többet nem vesz igénybe az "elkészítése".

2011. dec. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Reggelim ma: Két szelet vékony piritós /nagyon régen nem eszem "nyers" kenyeret/, kb. 2 dkg házi füstölt szalonna, fél paprika, egy paradicsom, kb. 3 dkg. trappista sajt, 2 lágytojás a második szelet mézes-vajas kenyérrel. Egy evőkanál lenmag, másfél deci vörösbor /bor minden reggelihez; csak akkor nem, ha a volánhoz ülök/, két kiskanál mák, 2 kiskanál barackmag őrlemény.
2011. dec. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem értem mire jó a darált barackmag és a mák minden áldott nap? Vörösbort akkor se ihatnék ha nem vezetnék (de vezetek) mert a gyárban meglepetésszerűen megszondáztathatnak! Mondjuk én nem vagyok egészség megszállott, elég hogy nem cigizem és ritkán iszom alkoholt. :)
2011. dec. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!