Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ajánlanátok nekem heti menüt?...

Ajánlanátok nekem heti menüt? - Mi alapján állítunk össze egy étrendet?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy nem szeretem az újramelegített ételeket, és ezért az ki van zárva, hogy egyik nap megfőzöm az ételt, elrakom a hűtőbe, majd másnap megeszem, de az ételhordás is így járt. Olyan ételeket, recepteket tudnátok mondani, amit viszonylag gyorsan el lehet készíteni? Mondjuk maximum fél-1 óra.


Egyáltalán hogyan szokás egy étrendet összeállítani? Fontos, hogy melyik nap mit? Nagymamámnál mindig volt olyan, hogy egyik húsos nap volt, aztán csak tésztaféléket lehetett enni...


2009. máj. 5. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Az étrend összeállításánál sokban függ mit csinálsz mennyire vagy aktív, sportolsz e, hány kiló vagy, korod stb. Ezért nem pontos a kérdésed.


Ellenben sok nagyon egyszerű étel van, ami megvan akár 30 perc alatt. Sok szakácskönyvet írtak a témában, nézz szét a könyvesboltokban!

2009. máj. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg az, hogy hetente egyszer, kétszer legyen főzelék, tésztaféle, rizs, szóval, hogy minden fontos tápanyaghoz hozzá jusson a szervezet. Mi például imádjuk a főzelékeket, ezért nincs olyan nagy gondom a változatos étrendre.

Nehéz azért ilyen gyorsan minden félét megfőzni, mert egy jó leveshez is több idő kell, de azért írok példát.



hétfő: karfiol leves,rizses hús csirke mellel

kedd: tojásos leves, zöldborsófőzelék, sült csirkével

szerda:gombaleves, rakott krumpli

csütörtök:gulyás leves, sajtos makaróni

péntek: lebbencs leves, chilis bab

szombat:lencse leves, tokány tésztával

vasárnap: tyúkhúsleves, rántott sertésszelet sültkrumplival


egyébként én ha nagyon gyorsan el akarok készíteni valamit,akkor milánói makarónit készítek.esetleg egy krumlis tarhonyát

2009. máj. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk így megy:

rajzolunk egy 3 hetes táblázatot.(képekkel)

Aztán keresztbe kitöltjük, így mindig változatos.

Mindenki írhat bele. Ügyelve, hogy váltogassuk az alapanyagokat, és legyen sok megfizethető étel, s lehet egy-két drágább is akkor. Figyelembe vesszük az évszakot is, hogy minek van szezonja, böjt van-e vagy pünkösdi növekedés.

Szóval, keresztbe: hétfők: tészta, levesek

keddek: főzelék, feltéttel

Szerdák:gyorskaja(én készíite, gyros, hot dog, hamburgaer pizza sült hal chilis bab, grillcsirke)

Csütörtökök: pörkölt, ragu, rizseshús, paprikáskrumpli és társai

Péntekek: gomba, hal

Szombat: meglepetés(általában nem érünk rá, és valami mirelit, vagy amit gyorsan dobunk)

Vasárnap: leves, hús, köret, desszert

2009. máj. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Így előre tudok készülni, és mindenki szereti.
2009. máj. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!