Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ez mitől lehet? Nagyon furcsa.

Ez mitől lehet? Nagyon furcsa.

Figyelt kérdés

Mostanában szinte minden éjjel felkelek arra, hogy iszonyatosan ennék édességet. Csokit általában, sütit, valami cukrosat. Van, amikor fel is kelek enni, mert tényleg annyira nagyon ennék édességet, hogy nem bírom.


Nem fogyózom, és nem változott semmi az étrendemben. Próbálok egészségesen étkezni, de ha megkívánom az édességet, akkor eszem egy keveset.


Mostanában mondjuk elég stresszes vagyok, volt pár pánikrohamom is. Ezt azért írtam, mert szokták mondani, hogy aki stresszes, az jobban kívánja az édességet. Na de éjszaka? Valakinek van valami ötlete?


2011. okt. 7. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok okosat nem fogok tudni mondani sajnos :(.

Ha annyira kívánja a tested (agyad) az édességet, hogy éjszaka emiatt felébredsz, az szerintem a leírt körülmények között nem természetes. Összefüggésben lehet a stresszel; tény, hogy az édességek boldogsághormonhoz juttatnak, és ezt persze "tudja" jól a szervezeted. Ha pár napnál tovább tart, akkor érdemes ezzel mélyebben foglalkozni. Biztos van okod a stresszre, de ha megoldható, próbálj legalább napi 15-20 percet relaxálással tölteni (neten lehet zenés meditációkat, akár szöveeg nélkülit is találni), csukd be a szemed, pihentesd a lelked egy kicsit. Illetve én megpróbálnám, hogy lefekvés előtt ennék egy kis édességet, hátha így legalább végig tudod aludni az éjszakát. Legjobb lenne a stresszt kiiktatni, de persze tudom, hogy ez utópia, mindenesetre ha sokáig fennáll a dolog, utána kell járni a lelki és testi okoknak.

2011. okt. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézesd meg a vércukrod. En ebéd utàn vagyok igy, hogy kell édességet ennem, egy db csokit legalàbb.
2011. okt. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hmm, köszi a válaszokat, kipróbálom ezeket. :)

Amik stresszet okoznak, azoknak legfőképpen én vagyok az oka, mert én aggódom, szorongok mindenen, mégha valódi okom nincs is rá. Ezen próbálok változtatni, de nem könnyű. :S De azért nem hiszem, hogy csak ez az oka.

2011. okt. 7. 13:09
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg elalvás előtt egy jó pohár citromfű tea? Segít a nyugodt alvásban, stresszoldásban, és ha teszel bele egy kanál mézet talán segít.


Üdv!


[link]

2011. okt. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! A válaszod alapján hasznos lehetne egy pszichológus felkeresése. Nem bántásból mondom, hidd el.

Ne félj ettől, ebben semmi ciki nincs, és egy szakember nagyon sokat tud segíteni. Nagyon vigyázz, mert a lelki dolgaid már most is erősen kihatnak a testedre. Ez veszélyes, tudod te is, és mélyülhet. Nem huhogni akarok, félre ne értsd, de ne várd meg, amíg esetleg komolyabb betegséged lesz.

2011. okt. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is a választ. Próbáltam régebben a citromfű teát, de csak filtereset, és az annyira nem használt, de gondolom, a "rendes" erősebb.


Igazából voltam orvosnál pár hete, onnan tudom, hogy a rosszulléteim pánikrohamok voltak, de annyit értem csak el vele, hogy írt fel nyugtatót, én pedig nem akarok gyógyszert szedni. Jobban hiszek a természetes gyógymódokban.

2011. okt. 7. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!