Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Csak akkor kell enni ha éhes...

Csak akkor kell enni ha éhes vagyok vagy amúgy is?

Figyelt kérdés
2011. szept. 26. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ideális az, hogy van 3 fő étkezés, reggeli, ebéd, vacsora, és van 2 kisebb, tízórai és uzsonna, amikor gyümölcsöt eszel.

Annyi kell enni, hogy a köv. étkezésre éppen kellemesen megéhezz. Vagyis ne legyél farkaséhes, de ne is az legyen, hogy nem kívánod a kaját, de muszáj enni.


Ha keveset eszel, mégsem éhezel meg, annak betegség áll a hátterében.

2011. szept. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Hát én napi ötször képtelen lennék enni. Szétpukkadnék. :s Tudom, hogy itt mindenki állítja, hogy ez milyen fontos, meg így kéne, de nekem egyszerűen nem megy. Próbáltam.

Nekem az vált be, hogy egy dolgozós hétköznap reggelizek, ebédelek, és este otthon, ha még éhes vagyok (nem mindig), akkor főzök magamnak két-három tojást.

Hétvégén, mikor nem kelek olyan korán, akkor pedig csak ebédelek, és esetleg este tojás.

Ennél többet nem tudok enni...

2011. szept. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a páromból indulok ki, akkor kell enni ha megéheztél. Ő soha egy falattal se eszik többet, mint amennyire éhes. És menetrendszerűen megéhezik ha annak eljön az ideje.


Ha magamból, akkor is kell enni, ha nem érzed, hogy éhes vagy. Én hetekig képes lennék ellenni kaja nélkül.


Egyébként az első válaszolóra reagálva. Voltam dietetikusnál, aki azt mondta, hogy a legújabb vizsgálatok szerint már nem helyes a napi 5× étkezés. a kiadós reggeli és ebéd után délután tájékán valami lightos lenne a legideálisabb.

2011. szept. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem annyira belénk rögződött már, hogy "reggeli, ebéd, vacsora", hogy ha nem is vagyunk annyira éhesek, óramű pontosan kész a kaja, és lehet asztalhoz ülni.

Az más kérdés, hogy evés közben is megjön az étvágy, de ha nem vagyok (nem érzem magam )annyira éhesnek, nem is eszek sokat. Nem is bírnék. De ha korog a gyomrom, mindenképp eszek valamit.


Üdv!

2011. szept. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer azt olvastam, hogy az a legegészségesebb, ha csak akkor eszel, ha éhes vagy, és csak annyit, hogy megszűnjön az éhségérzeted. Tehát nem kell teljesen jóllakni, épp csak ne legyél éhes.
2011. szept. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Ez attól is függ, hízni akarsz vagy fogyni vagy csak a súlyodat tartani.
2011. szept. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
én simán tudok enni naponta 5x. de aki arra gondol hogy ez három nagy étkezés és két kicsi az téved. öszvissz kevesebbet eszek mint az aki 3x eszik de sokat.
2011. szept. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
15:35-ennek nincs igazából köze a súlyomhoz,csak régóta motoszkált a fejemben a kérdés.kíváncsi voltam a válaszokra.:)
2011. szept. 26. 17:44
 9/9 anonim válasza:
76%

Én ha egy kicsit is megéhezek, vagy eszek egy túró rudit, vagy ilyesmit, vagy úgy teleeszem magam, hogy mozdulni sem tudok.:D Reggel nem tudok enni.Egyszerűen nem megy le a torkomon.6:30-kor kelek, 10-re megéhezek, és akkor eszek vmit.Pl szendvicset.12-13 óra körül pedig annyit eszek, amennyit bírok.(főtt kaját)

Ez szerintetek egészséges?

2011. szept. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!