Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit főznétek egy válogatósnak?...

Mit főznétek egy válogatósnak? (1 hónapig)

Figyelt kérdés

A sógornőm lányára kell vigyáznom egy hónapig (hozzájuk költözök). Az egyszerű ételeket szereti, így például sült krumpli, krumplipüre, bundás kenyér, rántotta, palacsinta, tészták. A mártásokat, pörkölteket már nem szereti. Ezzel nincs is gond, mert nem vagyok egy konyhatündér, nem igazán készítettem ilyen típusú kajákat még. Az egyszerűek viszont mennek.

Egy hónapig azonban nem lehet csak ezeken élni, főleg, hogy reggeli-ebéd-vacsora kell. Tudnátok ajánlani még ilyen egyszerűbb ételeket? Esetleg egy-két nap példamenüjét? (Sosem főztem senkire magamon kívül, nem tudom mi a helyzet a szükséges kalóriákkal, fehérjékkel :) stb.)

23/L


2011. szept. 16. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Milánói, lasagne, halrudacskák, pulyka dínó falatok, virsli általában ezeket szeretik a gyerekek. Ha itt utána nézel egy nagyon egyszerű kaját is iszonyatosan meg lehet bolondítani így változatossá lehet tenni. Én tegnap egy egyszerű rántottára kerestem rá. Iszonyatosan sok változatban van fent.
2011. szept. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne stresszeld magad előre. Ha nem fog a gyerkőcnek tetszeni a kaja, nem is fogja megenni. Ne is eröltesd azt,hogy mire lenne szüksége (pl: fehérje, rost stb), mert ha eddig ezt nem vették figyelembe, te most nem fogod tudni megváltoztatni.

Elötte egy nappal kérdezd meg, beszéld meg vele, mi legyen a menű. És ha a harmadik nap is milánóit vagy tejbegrízt kér, ne lepődj meg.

menny idős amúgy?


Üdv!

2011. szept. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

fasírtgolyók krumplipürével

kérdezd meg, mit szeret a tésztán, és akkor azt (mákos, lekváros, milánói, tejszínes-gombás szószos stb.)

rizottó

2011. szept. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én is nagyon válogatós vagyok, és nálam szintén bejön a tojás, a krumpli, a tészta, de a borsófpzelék mondjuk rántott párizsival, meg ilyenek. Sültkrumplit szoktunk csinálni úgy, hogy tojást ütünk rá a végén, az is nagyon finom.

Meg itthon szeretik a húsokat, ezért brassói húst szokott csinálni tesóm, én meg csak a szaftot teszem sültkrumplira, és azt is szeretem. Vagy esetleg otthon készítsetek pizzát. Azt is fel lehet turbózni, ha veszel egy mirelit pizzát, én teszek rá még sonkát ,sajtot, gombát, kukoricát, éppen amit.

Vagy legutóbb a rántottát csináltam úgy, hogy előtte paradicsomot pirítottam, és arra öntöttem a tojást.

Meg a rántott sajt az nagy favorit általában :D

Remélem mondtam pár ötletet...

2011. szept. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Az egyszerű ételeket szereti, így például sült krumpli, krumplipüre, bundás kenyér, rántotta, palacsinta, tészták.

...

Egy hónapig azonban nem lehet csak ezeken élni, főleg, hogy reggeli-ebéd-vacsora kell."


Nem kell aggódnod. Nemhogy 1 hónapig, de évekig el lehet ezeken élni. (és még csak beteg sem leszel)

Nem a levegőbe beszélek, mert nálam is ez a menü. :)

2011. szept. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!