Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért eszünk köretet?

Miért eszünk köretet?

Figyelt kérdés
Miért nem köret nélkül esszük a húst? A legtöbb köret nagyon hizlal, tiszta szénhidrát. De akkor miért is eszünk köretet?
2011. aug. 27. 12:39
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
88%
Ezen én is elgondolkodtam már, bár nekem eszembe sem jutott a köret teljes negligálása, hanem csak arra gondoltam, hogy kevesebb körethez kéne jóval több hús. Egyébként régen sem értettem, miért adnak olyan sok köretet, és miért olyan kevés húst hozzá. Elvégre az ember legfontosabb tápanyaga a fehérje, és mégis abból esszük a legkevesebbet.
2011. aug. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Én köret nélkül egyszer ettem rántott húst, utána, azt hittem, meghalok, úgy fájt a gyomrom. Nem volt, ami felszívja a zsírt - pedig kevés olajban készült.
2011. aug. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
88%

"Elvégre az ember legfontosabb tápanyaga a fehérje"


EZ egy igen nagy biológiai tévedés, ugyanis az ember MINDENEVÖ, és NEM RAGADOZÓ. A ragadozók esznek majdnem 100%-ban fehérjéket, a mindenevök jóval kevesebb, mint a fele mennyiséget, a nagyobb részt zöldségfélélböl, gyümölcsökböl, magokból fedezik.

2011. aug. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
84%
ez nem igaz, hogy a legfontosabb a fehérje. ha csak azt eszel, simán érelmeszesedést kapsz. csak hústól pláne. szénhidrát is kell, az az energia,csak nem annyi. szerintem ez hagyományos magyar (rossz) szokás, hogy kétszer (?) annyi köretet esznek, mint amennyire szükség lenne. de ha csak húson élnél, az ugyanúgy egészségtelen lenne.
2011. aug. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

+1

Igen, a szénhidrátra is szükség van, abból lesz energiád.

Hogy vki 2-szer annyit eszik, mint kéne, az más kérdés.

2011. aug. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
84%
Pontosabban szerintetek kétszer annyit eszik, mint kellene. Az ő értékrendje szerint az általa elfogyasztott mennyiség a kellő és szükséges.
2011. aug. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
84%
az ő értékrendje nem jelenti azt, hogy az az egészséges.sőt. ha ez lenne, akkor nem lennének elhízottak.bizony, a civilizált ember jóval többet eszik,mint amennyire szüksége van.
2011. aug. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
84%

Pénzről hallottál már? :D Azért esszük hozzá, hogy jobban laktasson. Ha nem ennénk, sokkal több húst kéne megennünk ahhoz, hogy jól lakjunk vele, és az baromi sokba kerülne.


De amúgy szerintem finomabb körettel, mint nélküle, és valószínűleg a legtöbb ember így gondolja. És ez nem is meglepő, mert ehhez vagyunk szokva.

2011. aug. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
84%

minden tápanyagra szüksége van a szervezetnek.

és finom is.

másrészt meg a csak húsevés ugyanúgy egészségtelen mintha valaki túl sok szénhidrátot eszik.

2011. aug. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
88%

A lazachoz azért, mert 2gramm húst még a szakács is szégyellne feltálalni.

A zsíros húsokhoz azért, hogy lekösse a zsírt.

A rántott húshoz megszokásból meg anyagi megfontolásból.

Amihez zöldségey eszük, ahoz meg azért, hogy serkentse az emésztést a rostok miatt.


Egyébként ha csak húst ennénk, nagyom büdösek lennénk. Az izzadtságunk, a székletünk.. a rengetek méreganyag miatt.

2011. aug. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!