Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Barackmagot mire lehet használni?

Emese 20 kérdése:

Barackmagot mire lehet használni?

Figyelt kérdés
Idén kitaláltuk, hogy hasznosítjuk a barackmagokat is. Csak azt nem tudjuk pontosan, hogy mire/mibe jó? Használható mandula helyett akár?
2011. júl. 19. 15:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hááát, a ciántartalma miatt nem nagyon tanácsos...

Néhány szemtől semmi baj nem lesz, de pl. kisgyerekeknél egész kis mennyiség (10 szem) már okozhat mérgezéses tüneteket.

2011. júl. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy mérgező, de lehet, hogy tévedek. Szárítsd ki és tüzeljétek el télen.
2011. júl. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
ültess barackfát
2011. júl. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi, már van elég barackfánk.

Amúgy utána olvastam és jó rákmegelőző.

És nincs a közeli családunkban kisgyerek...

2011. júl. 19. 16:32
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

Milyen barack?

Mi amikor gyerek voltam akkor a sárgabarack magját mindig kiszárítottuk, feltörtük és megettük.Valóban olyan mint a mandula.

Még élek.. :D

2011. júl. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A metin2-ben az egyik küldetés az, hogy vigyél barackmagot egy emberkének, mert gyógyszert akar belőle készíteni:D
2011. júl. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

kis mennyiségben nem mérgező, viszont a hosszú távú fogyasztása nem ajánlott

édességiparban percipánt készítenek belőle, ez olyan, mint a marcipán, csak barackmagból

szerintem otthon nem tudod felhasználni, legalábbis nem ajánlanám

2011. júl. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
állítólag hatásos a rák ellen - nem tudom, hogy mi igaz ebből, azért próbálj utánanézni, utánaolvasni.
2011. júl. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
csúzlilövedéknek használd,ejts el vele vadakat.tele van ciánnal meg nem negyon kéne enni
2011. júl. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]


Az 5. helyen van a barackmag.


Ennek ellenére mi megszárítottuk a magot, feltörtük és kétpofával ettük... Vagy mázlink volt, vagy a szárítással módosulhatott, nem tudom, de bajunk nem lett.


Üdv!

2011. júl. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!