Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Napi 6liter folyadék káros?

Napi 6liter folyadék káros?

Figyelt kérdés
2011. júl. 15. 21:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A férjem építőipari munkás,50 fok,tűzőnap..6-7 litert simán megiszik ott kint,amikor meg hazajön,még 2-3 litert.Azt mondta nekik az orvos,hogy csapvíz max 4 liter lehet,a többi legyen ásványvíz,szörp,tea,üdítő,bármi,csak ne csapvíz.Ja,és 9 liter víz már nagyon komolyan károsítja az egészséget,sőt,akár halálos is lehet.Tavaly egyik kollégájuk csapról itta a vizet,11 litert..Összeesett,már nem tudtak rajta segíteni..Akkor tartottak nekik egy ilyen kis előadást az orvosok.
2011. júl. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ha szoptatsz, akkor kell is annyi :)
2011. júl. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
igen, az sem jó, ha túlzásba viszed, és ez már túl sok.
2011. júl. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de lényeg, hogy ne egyszerre döntsd be:

[link]


Idézet:

"Top3: víz


Egy nő egy vízivó versenyen három óra alatt hat liter vízet tuszkolt magába, vére felhígult... A nőnél először hasogató fejfájás jelentkezett, később hányt, végül pedig belehalt a "vízmérgezésnek" nevezett tünetegyüttesbe.


A nagymértékű folyadékbevitel hatására felhígul a vér, a nátriumionok mennyisége pedig a literenkénti 135-145 millimól alá csökken: a jelenséget az orvosok hiponatrémiának nevezik."


Nem tudom, hogy igaz-e, de ezt találtam a neten.

2011. júl. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!