Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » írtok nekem pár kirándulós...

írtok nekem pár kirándulós kaját, ami eláll?

Figyelt kérdés

4 napra megyünk sátorozni de nem nagyon van ötletem, hogy mi az ami nem romolna meg 2-3-4 nap alatt, ha véletlenül dögmeleg lesz.

Gondoltam darálthúskonzervre, kenőmájas konzervre, margarinra, zöldségekre s itt el is akadtam.

Venni főtt kaját nem lesz ahol szerintem. Bográcsozni nem lesz lehetőség mivel nem szabad tüzet gyújtani semmiféle formában. Hűtőtáska az van, de ha kibírja 2 napig akkor boldog leszek.

Valakinek nincs valami jó ötlete "túlélős" hideg kajára? Köszönöm


2011. júl. 8. 10:30
 1/7 anonim válasza:

Téliszalámi (rúd, bontatlanul sokáig eláll)

UHT tej (szintén bontatlanul) - mellé esetleg érdemes lehet valami gabonapelyhet vinni

2011. júl. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vihetnétek mondjuk pogácsát vagy egyéb kelt tésztát is (kakaós csiga, lekváros bukta, fonott kalács, fahéjas kalács stb.), ezek 1 hetet is kibírnak, és reggelire teljesen megfelel. A konzervek, zöldségek, gyümölcsök jó ötlet, száraz szalámit / kolbászt / füstölt dolgokat is tárolhatod hűtőtáskában 2 napig, tovább nem ajánlom, mégiscsak meleg van. Egyelőre több nem jut eszembe, de még gondolkodok.
2011. júl. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2011. júl. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sós péksüti - pl. sima pogi, sajtos stangli, baconos st., ...

Édes péksüti - lekváros, kakaós cuccok (itt töltelék legyen kakaós, különben szétolvad).

Sok alma, paprika, paradicsom.

Konzervek közül húskonz., bár necces. Ha azt / májrémet visztek, hamar fogyasszátok el. Inkább kukorica, az még magában is fini.

Szárazkolbász, sonka, de a kolbász jobb sztem, az tuti nem romlik (persze azért néha szagoljátok meg).

Sima zsömle, kifli - zacsiban, mert nem szikkad, és hozzá lekvár, méz, nutella, sajtkrém.


Viszont ha nem tudtok sütni-főzni, úgy kevés alternatíva van.

2011. júl. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A konzervek és füstölt húsok simán kibírják. Miért nem szabad tüzet gyújtani? Kempingben lesztek? Mert akkor tudtok vásárolni is ott. Ha vadkempingeztek a világ végén, akkor meg ésszel nyugodtan lehet tüzet gyújtani (mi most fogunk menni, van egy szuperjó helyünk egy forrás mellett, ott biztonságosan lehet tüzet gyújtani, mert könnyű oltani - annyi víz áll rendelkezésünkre, amennyit csak szeretnénk).

Egyébként ha vadkempingeztek, akkor nektek is ajánlom, hogy keressetek forrást, a vízbe ugyanis bele lehet tenni a kajákat, így nem melegszenek fel. Persze fontos megoldani, hogy ne ússzanak el, pl. leásni a hűtőtáskát a földbe vagy építeni mögé egy gátat, ha nem elég a vízhozama.

2011. júl. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi ötleteket s a linket is :)

Egy tópartra megyünk egy eldugott falu mellett az Istenhátamögött :)) Egy elkerített területen lehet sátorozni de mindenhova ki van plakátolva, hogy nem szabad tüzelni, lehet vásárolni de csak kávé, ital, üdítő, chips... ilyeneket 3x-os áron. Van 1 db bolt a faluban de azzal a tavaly is megszívtuk, mert akárhányszor odamentünk mindig be volt zárva így az idén a vénasszonypotyogásra is felkészülök.

2011. júl. 8. 11:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Kolbász, szalonna, ezek az alap kaják. Sült hús, fasírozott, sült oldalas kibírja. Ha konzervet visztek, akkor puha dobozosat,mert a normál az elég komoly súlyú, pláne 10 db felett. Amúgy lehet vinni konzerv kukoricát, babot, zöldborsót is, hal konzervet. Ha van kemping gázfőzőtök, az sokat segíthet a dolgon. akkor lehet vinni smacket tészta leveseket is, amihez csak víz kell.


Üdv!


ui.: konzervbontót tegyetek el!

2011. júl. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!