Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ecet elfogyasztása után...

Ecet elfogyasztása után kaphatok mérgezést?

Figyelt kérdés
Van egy kis problémám,emésztési zavaraim voltak, nem volt savam.Sajnos csináltam egy kis hülyeséget:Először egy feles házipálinkát ittam, utána egy óra múlva meg 2-3 kiskanál 20°%-os étkezési/háztartási ecetet.A gyomrom rendbe is jött, csak más tüneteim lettek: kicsit égető érzés hastájékon és az arcon és karomon.Ezek mellett rengeteg ásványvizet is megittam és ettem egy levest.Már jobban vagyok, de nem tudom milyen mérgezést válthat ki, és milyen hatást ha a 2 vegyület(alkohol+ecetsav) keveredik.Nem tudom mennyire károsíthattam a májam meg a gyomrom?! Ecetet azért vízzel is kevertem, nagyjából 1:10-hez arányban.
2011. jún. 4. 19:13
 1/10 A kérdező kommentje:
Viszont úgy érzem, hasmenésem lesz elég keményen.
2011. jún. 4. 19:18
 2/10 anonim ***** válasza:
észter képződik,olyan, mint ami a gyümölcsökben is van pl. semmi bajod nem lesz tőle, ne aggódj.
2011. jún. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor ez teljesen hasonló dolog, mint víz bontása hidrogénné.Köszönöm a választ!
2011. jún. 4. 19:23
 4/10 A kérdező kommentje:
Legalább kitakarít.
2011. jún. 4. 19:30
 5/10 anonim ***** válasza:
Pontosan nem! Az észter sav és alkohol összekapcsolódása észter molekulává.
2011. jún. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amúgy meg az ecet és az etilalkohol észtere az etilacetát a Diana nevű szer hatóanyaga jót tesz a gyomornak.
2011. jún. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Most meg már azt érzem lázas vagyok
2011. jún. 4. 20:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Gyomorproblémákra legjobban a rosttablettával vagy a rostporral jársz. Az ecet tömény sav. Nem csak azt takírítja ki, amit kell, hanem sokminden mást is irritálhat. Persze, elmúlik.
2011. jún. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha ebbyire tanácstalan vagy, hívd fel az ügyeletet. Ottmegmondják, lehet-e vmi bajod, vagy sem. Felesleges találgatni. Max jót röhönek rajtad, ha olyanok...
2011. jún. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem igyál sok vizet. Az felhígítja.
2012. jan. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!