Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az "Adj egy katonát" honnan ered?

Az "Adj egy katonát" honnan ered?

Figyelt kérdés

Szeretem a szalonnát és mikor kér valaki tölem,mert megkivánja,az mindig ezt mondja,hogy "adsz egy katonát?"

De honnan ered ez a kifejezés,miből indult el,mi a története,mert már kiváncsivá tett:)


2011. márc. 21. 14:20
 1/7 anonim válasza:
84%

Az, hogy honnan ered nem tudom, de szerintem azért pont katona, mert:


A kenyér a ló, a szalonna a katona, és a paradicsom, vagy uborka (ha van rajta) akkor az meg a páncél, vagy fegyver, vagy ahogy akarod.

2011. márc. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Az első válaszát támasztom alá. Én is így értelmezem.
2011. márc. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is hallottam ezt. De nekem mindig beugrik az a játék, amit gyerek koromban játszottunk, a királyom,királyom adj egy katonát! (Ha nemadsz, szakítok!)És ilyenkor a másik csapat adott egyet.

Ha eszünk, akkor mi vagyunk a királyok, és a társunk a másik király, aki kér egy katonát...vagyis egy kocka kenyeret szalonnával :)


Érthető voltam?

2011. márc. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
neem:D
2011. márc. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Logikus válaszok,enyivel is okasabb lettem,bár az eredetét még mindig homály fedi:)
2011. márc. 21. 15:10
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Népi eredetű. Az én gyerekkoromban még nem tápszerrel és egyéb műkajával etették a kisgyerekeket,hanem kenyérrel. A kicsiknek az anyuka kis darabokra vágta a kenyeret a rajta valóval együtt. Ez lehetett szalonna,tojás,lekvár,zsír vagy bármi más. A kis darabokat már tudta enni a kisgyerek is önállóan.

Az elnevezés valószínűleg az első kettő szerinti ok lehetett.

2011. márc. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ez jó :-)

én kiskoromban rendőrt mondtam katona helyett :-D

de ezt kb. én is így tudom, mint az 1. válaszoló

2011. márc. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!