Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit ettél ma? Miket szoktál...

Mit ettél ma? Miket szoktál enni? Eszel meleg ebédet ebédre, vagy nem annyira fontos?

Figyelt kérdés

reggeli, tízórai, ebéd, uzsi, vacsi, nasik, ez az minden érdekelne, egy tesztemhez kéne bioszórára:)

köszike


2011. márc. 18. 15:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
84%

reggeli: kakaós csiga

du 2-kor a városban egy sonkás szendvics, hogy ne haljak éhen amíg hazaérek

du. 4-kor ebéd: sült kacsa rizzsel

vacsora lesz: tükörtojás

(Ált. nem ilyen későn ebédelek, akkor nem eszek a reggeli meg az ebéd között, csak ez most egy ilyen nap lett.)


korábban nem tartottam fontosnak, hogy minden nap egyek főtt ételt, de egy jó kis bélgyulladás ráébresztett, hogy mennyire fontos. Azóta csak nagyon ritkán nem eszek meleg ebédet.

Nassolni ritkán nassolok, akkor is inkább ropit vagy pár kocka csokit, chipset jó ha egy évben 2x. Uzsonnázni sem szoktam. Vacsorára nem szoktam főtt ételt enni, meg igyekszek este 9 előtt enni. Ha mégis nagyon megéheznék lefekvés előtt (éjfél után szoktam lefeküdni, gyakran 2 körül), akkor gyümölcsöt eszek, vagy iszok egy bögre tejet (házi tejet). De ez ritkán fordul elő.

Ja, és nem eszek gyorskajáldákban, csak nagyon ritkán, egy évben kb. 5-6x, kis gyrososnál vagy a gogo hamiban.


Emígy meg sok tojást eszek, a halat is nagyon szeretem, meg imádom a gombát is, a tejszínes, tejfölös ételeket. Húsok közül a csirkét részesítem előnyben. Meg imádok salátákat összedobni. Házi tejet veszek, a zöldségeket is igyekszek a piacról beszerezni, a szezonnak megfelelően. Levest viszont csak nagyon ritkán eszek, nem vagyok leveses. Péksüteményt is csak elvétve eszek, a mai kivételes alkalom volt. Kenyeret meg zsömlét szoktam venni, de ezekből se eszek sokat.

2011. márc. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
84%

Reggeli: sonkás melegszendvics

Tízórai: pattogatott kukoricát nasiztam ( jó film mellé az dukál)

Ebéd: emeletes húst ( csirkemell rajta egy szelet hagyma, paradicsom, szalonna és reszelt sajt) és krumplit sütöttem

Vacsora: még nem találtam ki :) de ki kéne már lassan

2011. márc. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
37%

Reggeli: 1 pohár tej

Tízórai: -

Ebéd: 1 tortilla kevéy grillezzett csirkehússal, 2 szelet paradicsommal, kevés salátával és kígyóubival, tzatziki öntettel.

Uzsi: 4 kocka tejes schogetten csoki

mikor hazaértem ettem 1 kocka epres-joghurtos schogetten csokit.

Ma max még 1 pohár tejet iszom.

2011. márc. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
62%
21:31 : anorexia? :O
2011. márc. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Az anorexia az azt jelenti, hogy naponta max 500-600 kcalt [vagy még kevesebbet] eszel, és kövérnek látod magad, miközben k.rva sovány vagy.

Tehát nem, nem vagyok anorexiás. Mondjuk kicsit utánaolvashattál volna, hogy pontosan mi is az az anorexia. -.- :P

Amúgy ettem most még kb 2 maréknyi kis sósperecet. [nem házit, hanem olyan zacskósat x]

2011. márc. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
84%

reggeli: 2 szelet kenyér, vajkrémmel, póréhagymával, lilahagymával kevés sajttal


ebéd: zöldbableves, kacsafarhát, mellé rizs vagy krumpli még nem döntöttem el (a krumplit zsiradék nélkül sütöm, max az íz kedvéért a kacsafarhát zsírjából teszek rá keveset)


vacsora:(2 kis tintahalrúd, mellé puliszka vagy tojás+liszt+zsemlemorzsa kisütve) vagy (túró+kókuszreszelék, cukrozatlanul)


nasi:étkezések közt egy rakat zöldség (nyersen, sülve-főve nem szeretem), meg naponta pár citromkarika


innivaló: zöld-fekete-gyümölcs tea (feketéből a legkevesebb), kristálygomba lé, cikóriakávé, kamillatea

sajnos még nem tudom magam rávenni, hogy eleget igyak (jelenleg napi 1l kb), de dolgozom rajta

2011. márc. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

reggeli: tepertő, vöröshagyma, kenyér

ebéd: étcsokis keksz, alma

vacsora: tejszínes- gombás-citromos csirkemell kuszkusszal

innivalók: ásványvíz, bodzaszörp

2011. márc. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
76%

reggelire: 1 szelet májkrémes kenyér

tízóraira: 1 pohár kefir + 1 tk. zabpehely + 2 kk. zabkorpa

ebéd: húsleves + főtt lapocka, krumpli + savanyú uborka

uzsonna: semmi

vacsora: húsleves + paradicsomos káposztafőzelék fasírttal

2011. márc. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Reggeli: tükörtojás és sültszalonna

Tízórai: füstöltsajt

Ebéd: Húsleves csigatésztával, rántott husi és sajtos krumpli

Uzsi: ropi és pilóta keksz

Vacsi: azt még nem tom, de valószínüleg meggyes müzli lesz joghurttal

2011. márc. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat sokat segítettetek

még annyit hogy zöldséget, gyümölcsöt nem nagyon esztek?

2011. márc. 20. 18:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!