Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen következményei lehetnek...

Milyen következményei lehetnek annak hogyha valaki hosszú távon sok energiaitalt iszik?

Figyelt kérdés
2011. febr. 15. 14:05
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
19%

Semmivel több káros hatása nem lehet szerintem, mint a kávénak. Sőt, míg a kávéban főleg koffein van, addig az energiaitalokban például vitaminok is, ami inkább még pozitív irányba dönti náluk a mérleget. Úgyhogy a hosszú távval nem hinném, hogy gond lehet, viszont azért nem szabad túlzásba vinni sem. Ésszel fogyasztva nem lesz tőle baja senkinek ;)

Red Bull is például asszem már több, mint húsz éve van - tudtommal az a legrégebbi -, ami elég sok idő, mégsem halt még bele senki. :)

2011. febr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
0%

5. éve iszok napi legalább 1 energiaitalt,de inkább 2-3-mat

semmi bajom tőle


(valamitől fel kell ébredni reggel,a kávé szagától pedig undorodom)

23/N

2011. febr. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Most olvastam nemrég hogy stroke-ot lehet kapni a nagyon soktól.. Pontosan nem emlékszem mit írt, de gondolom ezt csak akkor, ha valaki tényleg túlzásba viszi.
2011. febr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
100%
Szerintem nem túl egészséges (én is elég sokat iszom). Egy ismerősöm 26 évesen halt meg teljesen váratlanul (a szívével volt gond) és róla tudtuk, hogy napi 5-6 Red Bullt is megivott. Nem biztos, hogy ez közrejátszott, de ez a szóbeszéd járta...
2011. febr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Napi 5-6 redbull + szívbajok, nos szerintem ez elég egyértelmű. De szerintem nincs olyan sok idióta aki ennyit megiszik. Nálam max. 1, vagy másfél liter a max, de azt csak nagyon ritkán. Amúgy nem is iszom.
2011. febr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
100%

Mindent túlzásba lehet vinni, szerintem a lényeg itt azon van, hogy az ember ésszel fogyasszon bármit. Még attól is rosszul lehet valaki, ha túl sokat eszik tök hétköznapi kajákból is akár, de rengeteg dolog van, amit nem szabad túladagolni. A probléma azzal van, hogy sokan úgy kezelik az energiaitalt, mint valami hétköznapi üdítőt, pedig annál lényegesen jelentősebb élettani hatásai vannak.

Szívbetegeknek meg magas vérnyomásban szenvedőknek szerintem alapból nem ajánlott a fogyasztása.

Egészséges embereknél, mértékletes fogyasztásnál nem lehet gond.

2011. febr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:

Szerintem hosszútávon igazából semmilyen hatása sincs, az tény hogy megemeli a vérnyomást a magas vérnyomás pedig egy nagyon nem jó dolog....

Tehát ha folyamatosan magas a vérnyomásod mert folyamatosan iszod akkor igen annak lehetnek következményei de szerintem nagyon nagyon sok éven keresztül illetve az, hogy hozzászokik a szervezeted és idővel többet kell belőle innod, ahhoz hogy ugyanazt a hatást elérd!

2011. febr. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:

Most mesélte egy haverom, hogy az unokatesójának valamilyen bélproblémái lettek. Nem tudom a pontos diagnózist, csak annyit, hogy rendszeresen ivott energiaitalokat- napi szinten - és most gyógyszereket kell szednie a betegségére, ami emiatt következett be állítólag.

Igaz, vagy nem, szerintem nem egészséges, ha valaki sokat iszik ilyen italokat. Ártalmas a vérnyomásra, a szívműködésre és állítólag függőséget is okozhat.

2011. febr. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
Hááát nem hiszem.. én kétlem, hogy az energiaitaloknak ilyen hatásai lennének :S Addig jó, hogy vérnyomást felemeli stb, meg szívinfarktus, de hogy a beleknek ártana... Hisz semmi olyan sincs benne ami olyan hatóanyagot tartalmazna.. szerintem inkább ne ijesztgesd az embereket, és az a bélprobléma valószínűleg valami más étel ital, vagy egyéb problémák miatt alakulhatott ki!
2011. febr. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:

Szerintem, ez nagyon is valós dolog lehet. Ha valaki sok energiaitalt iszik, itt napi szinten minimum egy, de inkább több dobozról beszélünk, akkor lehetnek gyomorpanaszai, és egyéb bajai. Vannak benne olyan összetevők, amelyek nagy mennyiségben nagyon is károsak lehetnek.

Most láttam, hogy a Red Bull Shotban négyszer annyi koffein és taurin van, mint a sima energiaitalokban.

Tényleg csak olyan alkalmakkor ajánlott, ha valakinek nagyon nagy szüksége van az energiára, ébren kell, hogy maradjon, például vizsgára készül, vagy valami hasonló.

És semmiképpen nem rendszeres használatra.

Jók ezek az energiaitalok, csak sokan nem arra használják, amire kellene.

2011. márc. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!