Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Túrós és káposztás tészta....

Túrós és káposztás tészta. Édesen, vagy sósan/borsosan eszitek?

Figyelt kérdés
Párommal totál különbözünk. Ők mindent édesen, mi mindent sósan eszünk. Kíváncsi vagyok, hogy ez milyen arányban oszlik meg az emberek közt. De ha már itt tartunk, akkor ha valaki tud, az mondhatna egy jó édes, nem száraz túros tészta receptet is ;)
2011. jan. 9. 18:08
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó a tűúrós szalonnával is,de jo édesen is attol függ mit kiván az ember a káposztásat nem annyira szeretem,de inkább édesen jo,persze borsal is biztos,ki nek mi izlik.A barátomék sósan eszik a borsófözeléket én édesen és a családom is,én nem eszem meg az övékét ő meg az enyémet:)Ők a krumplistésztát barackbeföttel eszik mi savanyu vagy tejfölös ubisalival.Amúgy a túrós tészta akkor nem száraz ha jo fajta a tészta(mondjuk én gyermeit használok)és ha a túróba teszel tejfölt is.Ja és a lidl ben van krémes turo(vödrös)azt ha fele arányban elkevered rendes turoval szeerintem az is teljesen jó.Én túróspitéhez szoktam azt használni és azt mondják h nem olyan fujtos ugy a túró.
2011. jan. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Kedves válogatós! Nem lett volna egyszerűbb leírni a "szeretem" listádat? :D Komolyan kíváncsivá tettél, hogy mi az amit megeszel?

Köszönöm a válaszokat, és persze várom a továbbiakat :)

2011. jan. 9. 18:44
 13/25 anonim ***** válasza:
53%

Jajj, annyira nem is vagyok válogatós :D

Egyébként csirke, pulyka, és hal jöhet húsok közül, a sajtokért odáig meg vissza vagyok (bár minden tejtermékért), gyümölcsök közül az almával vagyok jóban (csak), zöldséget a fentebb említetteken kívül bármit megeszek nagyon szívesen, és a tésztákat is szeretem :)

Bár hozzáteszem, hogy ezek közül ami nem úgy van elkészítve, ahogy nekem tetszik, akkor nem eszem meg :)

Írok már életkort is, sajnáljátok anyumat :D

15/L

2011. jan. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

A túrós tésztát csakis sósan eszem. A káposztás tésztát viszont szeretem mindkét módon. :)


20/L

2011. jan. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Na akkor add át őszinte részvétemet édesanyádnak :)

18:42! Neked se lehet könnyű, együtt éltek? Főzöl már rá? Engem előre is a frász kerget, hogy hogy fogom megoldani, hogy kétfélét főzzek. Meg nincs is hozzá kedvem. Pedig sajnos mi is nagyon különbözünk :(

2011. jan. 9. 18:56
 16/25 anonim ***** válasza:
anyum kivágna ha ilyen válogatós lennék, meg a pfámról is lesülne a bőr hogy a drága kajákat kell miattam venni :/ na mind1, kinek hogy :D
2011. jan. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem mondjuk a csirkehús nem olyan vészes árban van (ha az alapvető dolgot, a húst nézzük).

Viszont, én nem eszek chipset, nem iszok cukrozott üdítőt, a csokit is igyekszem kerülni... és képzeld, még nem csődölt be a család miattam :))

2011. jan. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
hát végülis, érdekes egy leányzó vagy te no :D mindenesetre azért elárulod hogy miért vagy ilyen válogatós? van vlmi oka?
2011. jan. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
53%

Csak a húsokat tudom megmagyarázni...

A nyúlon azt hiszem nem kell mit, egyszerűen nem bírom megenni, túl vizuális alkat vagyok. A sertést/marhát azért kerülöm, mert nagyon sok helyen túl zsírosan készítik, és attól nekem felfordul a gyomrom. Így egyszerűbb azt mondani, hogy nem szeretem [egyébként, ettől függetlenül gyrosba is csirkehúst kérek...] :)

A többinek főleg az ízét utálom. Az édeset nem nagyon szeretem, ezért nem vagyok jóban a gyümölcsökkel. A zellerhez és a karalábéhoz rossz emlék fűződik, ezért nem eszem. A többit csak az íze miatt nem :D

2011. jan. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
jaa, értem. hát nemtudom, én se szeretem a zsíros husit, de a sertés karaj kifejezetten száraz, akár a csirkemell, mégis van valami különleges az ízében. egyszer ha gondolod kóstold meg valami alapba nem zsíros eljárással elkészítve! lehet megszereted :) a rossz emlék nekem is megvolt.. 16 éven át nem voltam hajlandó hagymát enni, anyumnak a pörköltbe is alig szabadott tennie.. ma meg még magában is eszem néha :D fura ez..
2011. jan. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!