Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha egy pár napja lejárt...

Ha egy pár napja lejárt szavatosságú, csomagolt-szeletelt kenyeret megpirítanék és úgy enném meg, lenne bármi bajom tőle?

Figyelt kérdés
Köszönöm.
2009. jan. 29. 09:32
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

nem :)

Csak ellenőrizd penészes-e valahol.

2009. jan. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló tökéletesen írta. Ha nem penészes eheted nyugodtan. Semmi bajod nem lesz tőle. De nézd át alaposan, mert a nylonban ezek hajlamosak hamar penészedni.
2009. jan. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem penészes még, de sosem tudtam, hogy mi bajom lesz, ma megeszek egy kicsit penészes dolgot, szóval mi bajom lenne?
2009. jan. 29. 10:47
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Most hogy így kérdezed nem is tudom , de penészes dolgot még az állatoknak sem adtunk oda . Viszont ott van pl a sajt , jó tudom azon valami nemes penész van , de mégiscsak penész .Elgondolkodtató , még figyelem a válaszokat hátha tud valaki rendes választ is a kérdésedre .
2009. jan. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis hányás hasmenésen kivűl szerintem semmi bajod nem lehet a penésztől, még lehet ez sem lesz. De a penész keserű, tehát az élelmiszer ehetetlen tőle. A nemespenészes sajt pedig teljesen más kategória (Pl. Tihany Camambert). Azokat így érlelik, kifejezetten ez teszi őket finommá, már aki szereti. De ne téveszd azzal össze, ha a hűtőben megpenészedik a trapista, az nem nemes penész, nem tanácsos megenni, inkább ki kell dobni.
2009. jan. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

A penész nem káros tömény penicillin!

:-D

2009. jan. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
A penészre vigyázz: sokkal nagyobb területen van jelen, mint amennyit a felületén látsz. Tehát ha kis folt van inkább dobd el.
2009. jan. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az tök zsír, de a kérdés nem ez volt...
2009. jan. 31. 14:50
 9/9 anonim válasza:
100%
A szavatossági időt mindig úgy állapítják meg, hogy addig biztosan nem romlik meg.Már ha betartjál az előírt tárolási feltételeket. Tehát ha lejár a szavatossági idő, attól még az árú nem romlik meg automatikusan. Pár napig még veszély nélkül fogyasztható. Persze ha megfelelő a tárolási feltétel.
2009. febr. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!