Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lejárt szavatosságú tésztát...

Lejárt szavatosságú tésztát fel lehet még használni?

Figyelt kérdés
Bio tönkölybúzalisztből és vízből készült, tojás nélkül. Most találtam pár csomaggal egy szekrény hátuljában, de 2010 júniusában lejártak. Ezeket lehet még használni?
2011. ápr. 5. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én megpróbálnám, aztán ha fura íze van akkor ki kell dobni :)
2011. ápr. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi szépen :)

Amúgy én kidobnám, de elég jó fajta és pont most akartam ilyet venni (persze jó drága is). Mivel nincs benne más csak liszt meg víz, hátha ehető még.

2011. ápr. 5. 15:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A szavatosság azt jelenti, hogy a megadott napig garantáltan jó, nem pedig azt, hogy másnap megromlik. Nincs benne tojás, szóval esélyes, hogy még ehető. :-)
2011. ápr. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

semmi baja, nyugodtan használd fel.azért arra figyelj, hogy bogár nem ment-e bele.lisztbogár, moly, ilyesmi.

én búzadarával már megjártam...

2011. ápr. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én használtam már fel 1 éve lejárt tésztát, ami előtte elbújt a szekrényben. Ugyan olyan volt az állaga mint máskor, úgyhogy megettem. Jó volt, nem lett tőle semmi bajom. Szerintem te is nyugodtan főzd meg, kóstolj meg egy keveset ha kész, és ha olyan mint máskor, akkor edd meg :)
2011. ápr. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam és nincs vele baj :)

Köszönöm szépen a válaszokat!

2011. ápr. 6. 00:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!