Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hasznalhatok lejart szavatossa...

Hasznalhatok lejart szavatossagu tejfolt?

Figyelt kérdés
Meg augusztusban jart le a szavatossaga.Tudom, kicsit gaz, de maskor is foztem mar ilyennel, igaz, nem ennyire regivel.Kibontottam, es megkostoltam, es nem peneszes, vagy ilyesmi.Kicsit savanyu, de gondolom, az a normalis tejfolre is jellemzo:-)
2010. okt. 20. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:
fúúúúj dobd ki
2010. okt. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De akkor mivel suritsem be a gombaporkoltet??:-(
2010. okt. 20. 16:07
 3/9 anonim ***** válasza:
A megromlott tejföl keserű, de nagyon, és büdös is. Volt nekem nem lejárt szavatosságú, hanem fólia sérült, ne tudd meg, milyen pocsék volt az íze.
2010. okt. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Délután négykor nem tudsz lemenni a boltba? Nehogy már megmérgezd a családodat, mert még a gombára fogják! Egyáltalán mért van nálad háromhónapos tejföl? A friss tejföl nem nagyon savanyú, ebben már elszaporodott baktériumok vannak.
2010. okt. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mert nem magyaro-n elek, es itt nincs tejfol:-( Ezt otthonrol hoztam, de nem gondoltam, hogy mar ilyen regen le van jarva.Amugymondtam, hogy nem budos, vagy ilyesmi, azert gondoltam, hogy meg jo lehet.Na mindegy.Viszont talaltam fozotejszint, az is jo lehet, nem?
2010. okt. 20. 16:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Tejszín jó lesz, és ha nagyon híg habard be egy kis liszttel.
2010. okt. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az ég világon semmi baja, a szavatossági idő az tájékoztató dátum, utána saját felelősségre eszed. Lehet, hogy jó fél év múlva is, de az is lehet, hogy akkora gyomorrontásotok lesz tőle, hogy nem tudod majd, hogy éred el a wc-t. Tejtermékkel én nem kísérleteznék a helyedben.
2010. okt. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na, megcsinaltam a tejszinnel, es igy is finom lett!Koszi mindenkinek a tanacsokat:-)
2010. okt. 20. 16:51
 9/9 anonim ***** válasza:
A mai bolti dobozos tejfölöknek az a sajátosságuk, hogy nem is tejfölök, csak magas hőmérsékelten agyonkezelt vacakok. Pont ezért penész nem minden esetben alakul ki a tejfölön, ha légmentesen volt zárva. De megnyugodhatsz, savas íz nélkül is romlott.
2010. okt. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!