Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ahogy az...

Miért van az, hogy ahogy az ember felnő, "öregszik" olyan ételekre kattan rá, amelyeket korábban mereven elutasított? Nálatok is van hasonló?

Figyelt kérdés

Például én az elmúlt években szinte csípős étel függő lettem, imádom a borsot és a paprikát, az Erős Pista és a durvább chilli jó barátom, az édes ételeken kívül szinte mindenbe bele tudom tenni, hogy azokat a saját ízlésemhez igazítsam. Korábban viszont (tiniként, illetve fiatal felnőttként) engem már a kínaiban kapható enyhén csípős kaja is kikészített, nem bírtam megenni.

A férjem imádja a sült kolbászt, hurkát és ehhez hasonló disznótoros dolgokat amióta ismerem, de most megemlítette, hogy kb 23 éves koráig a világból ki tudták volna zavarni két villányi kolbásszal.

Mi változik olyankor bennünk?


2009. jan. 28. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mi változik, felnőtt korunkra az ízlésben valami, ez jó kérdés..nálam ilyen a ketchup..két évvel ezelőttig rá sem bírtam nézni, a szagától rosszul voltam, most szeretem:) mamim mindig meséli, hogy ő a tejföllel volt ugyanígy.
2009. jan. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

7 éves koromig nem voltam hajlandó megenni a paprikás krumplit.

Kölyök koromban mindig meg tudtunk egyezni nagyapámmal a sült csülkön, mert én csak a sovány részét ettem, ő meg a zsírosat. Azóta én is imádom a szalonnás részét.

Régen utáltam a tarját a zsíros csíkok miatt, most meg pont azért szeretem.

Több idősebb ismerősöm is az erős ételeket szereti, van aki pedig a nagyon sósakat. Gondolom ez az ízlelés változásával magyarázható. Lehet, hogy öreg korban már intenzívebben kell fűszerezni, hogy érezzék az ízeket.

2009. jan. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát igen, most gondolkodtam és nekem is van még néhány ilyen étel. Például eszembe jut, amikor gimiből hazaérve csalódottan vettem tudomásul, hogy paprikás krumpli a vacsora, most viszont kitörő lelkesedéssel fogadom a férjem paprikáskrumpli-főzési javaslatát (mert azt nálunk ő főzi, ez a hagyomány, persze az összes többi étel 99%-a az én reszortom).

Olyan furcsa belegondolni, hogy egyik napról a másikra az utálomból imádom lesz. Ki tudja, lehet, hogy öt év múlva még halat is enni fogok?! :-)

2009. jan. 28. 15:07
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Régen csak a spenótot ettem meg, a sóskát nem, most a sóskát szeretem és a spenótot nem.
2009. jan. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem a sóskával, spenóttal, tökfőzelékkel, csülökkel, meg a disznós kajákkal ki lehetett volna kergetni a világból. Eltelt 10 év és gyakran kívánom ezeket az ételeket.
2009. jan. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
20 éves koromig nagy húsevő voltam, majd egyik napról a másikra vega lettem.... 28 évesen nyers vegán étrenden élek.
2009. jan. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Ahogy öregszik az ember egyre inkább szereti a keserü ízt. Ezért nem szereti a gyerek pl. a spenótot, vagy a tonicot.
2009. jan. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Haha, jo ez a kerdes, ezen mar en is soxor gondolkoztam :)
2009. márc. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
mert a régi ételeket egy idő után megunja az ember és jól esnek az új ízek
2009. jún. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mert tompul az ízlés! Gyengébben érezzük az ízeket. Ezért nem szeretik a gyerekek a sört, mert keserű nekik. Régen én sem szerettem, most élek-halok érte. Régen utáltam, ha valami csípős, tegnap csak azért főztem ragulevest, hogy tehessek bele erős pistát.

Apám is mindig ezt mondja, hogy ahogy nő az ember, egyre több dolgot megszeret. Ő például megeszi a kagylót is, és azt mondja, hogy lehet hogy a csigát is megkóstolná (az ehető fajtát)


16/F

2010. febr. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!