Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyek azok az italok, amiket...

Melyek azok az italok, amiket leggyakrabban kérnek a szórakozóhelyeken?

Figyelt kérdés
Megkértek, h egy buliban pultoskodjak, de nem igazán vagyok otthon a piák terén. Pl. hogy melyiket milyen pohárba adjam ki, vagy hogy melyikhez kell jégkocka vagy hasonlók. Milyen arányban keverjem pl. a vodkanarancsot stb. A válaszokat előre is köszönöm! :)
2010. nov. 13. 07:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Huh!

Szóval... minden rövidet felespohárba ( [link] kell adni, csak a whiskyt nem, azt 1 dl-s pohárba ( [link] jéggel. (Nyugodtan kimérheted felespohárral a mennyiségét és áttöltöd)

Ha van külön likőrös pohár ( [link] akkor abba a likőröket.

Vodkanarancs szerintem: 4cl vodka, 3dles pohárba, narancslével felöntve. Ugyanígy: whisky-kóla, Bacardi-cola...

Bor szerintem nem jellemző, legalábbis fiatalok inkább borok kólát isznak, azt meg megmondják, hogy kérik, de azért vörösboros pohárba ne tölts fehéret, ha van külön.

Asszem ennyi.

2010. nov. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2010. nov. 13. 08:04
 3/5 anonim ***** válasza:

a long drinkeket nem 3dl-s pohárba keverjük, hanem 2.

a kicsi 3cl, a nagy 5cl.

egy Cuba Librét vagy ha úgy tetszik Bacardi-colát úgy adunk, hogy teletöltöd jéggel a poharat, beleteszed a lime-ot, ráöntöd az 5cl Bacardi White-ot, felbontassz egy kis üveges kólát és azzal felöntöd.

Maradni fog a kólásüvegben, ezt félreteszed, és majd elfogy a következőnél...

Vodka-narancsnál is jég, vodka, és 100% dzsúz a 2dl-s pohárba.

Ja és szívószálat tegyél bele! :)

2010. nov. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

bocs, rosszul írtam, szóval jó a 3dl-s longdrink pohár, de akkor kell teletenni jéggel.

ha az illető nem kér jeget, akkor viszont elég a 2dl-s!

2010. nov. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi :)
2010. nov. 19. 17:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!