Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyire baj ha a serpenyőm...

Mennyire baj ha a serpenyőm alja jelentősen nagyobb, mint a tűzhely felülete?

Figyelt kérdés

Vettem egy akciós Bonyhádi Platinum 28cm-es "sütőtálat" mert sok kaját akarok egyszerre csinálni. Viszont hülye voltam, mert ahol lakok ott a legnagyobb tűzhely max ilyen 20cm-es és rápróbálva túl kicsinek néz ki. A használati útmutatóban azt írják, hogy "Az edény átmérőhöz illeszkedő főzőfelületen, az edényt a főzőfelület közepére helyezze, a helyi túlmelegedési problémák elkerüléséhez". Lehet, hogy van a koliban nagyobb tűzhelyfelület de szerintem az se ekkora.

Ha mégis használnám kisebb felületen akkor tönkremegy vagy igazából nem lenne semmi baja? Illetve van valamiféle alátét amivel át lehetne ezt hidalni?



ma 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Hővezető fedlemez nincs rajta?Csak úgy szabadon éri a láng az edényt?
ma 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, de elektromos tűzhelyekről van szó.
ma 20:39
 3/3 anonim ***** válasza:

A "helyi túlmelegedési probléma" azt takarja, hogy az edény szélein nyers marad a kaja, a közepén pedig, ahol a fütést kapja, leéég.


Ezt úgy tudod megakadályozni hogy végig ott állsz mellette, és megállás nélkül lassan kavargatod. Úgy kavargasd hogy spatulával, és rendszeres időközönként húzogasd kintről befelé, ne csak kőrkörösen. Kőrkörös kevergetésnél a közepe helyben forog, a szélei is csak körbe keringenek, tehát ugyanúgy leég a közepe.

ma 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!