Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Régen divat volt a kompót,most...

Régen divat volt a kompót,mostanság miért nem hallani róla?

Figyelt kérdés
szept. 15. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Én régen sem hallottam róla, csak ettük, mint néha ma is..

De inkább a nyers, cukrozatlan gyümölcsöt részesítem előnyben.

szept. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem mondom, hogy a kompót rossz dolog, de régen nem (csak) divatból volt "népszerű", hanem szükségszerűségből is. Így lehetett elrakni gyümölcsöket télire, ha nem volt fagyasztó(meg persze lekvárként vagy aszalva).

Ma már télen is elérhető szinte minden gyümölcs friss és fagyasztott formában is.

szept. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
Ma már felesleges.
szept. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
#2 ne keverd a befőttel, a kompótot friss gyümölcsből csinálják azonnali fogyasztásra
szept. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

#4 Magyar viszonyok közt igazad van.

De más nyelveken a kompot a befőttet is jelöli.

Lásd például:

[link]

szept. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Mi csinálunk, de nem sokat. Kis rumos meggy formájában. Javarészt inkább lekvárt készítünk vagy simán lefagyasztjuk.


A lekvár (én teljesen szűröm, nincs benne héja, magja) sok formában felhasználható.

Még üdítőnek is!

szept. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Ne viccelj. Még a SPAR polcai is tele vannak kompótokkal. Csak a mostani megnevezése "XY cukrozott lében". Van üvegesben, és konzervdobozosban is. Meggy, őszibarack, cseresznye, ananász, ...
szept. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Mert mindenki inkább megveszi a bolti befőttet, vagy ha tesz el gyümölcsöt, akkor a hazait. Kompótnak mi azt hívtuk, amit bő lével, frissen készítettünk. Mondjuk az anyósom még szokott csinálni néha almakompótot.
szept. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sokkal szélesebb kínálat van a boltokban manapság gyümölcsökből, illetve gyümölcskészítményekből. Valamint régen sokkal több háznál volt gyümölcsfa, aminek a termését csak le kellett szedni.
szept. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én általában 2-hónaponként szoktam csinálni, ha például tésztakúrát tartok és a főételemben így kissé hiányos a növényi tápanyag.


35/F

tegnapelőtt 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!