Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A repont automatákat azért...

A repont automatákat azért gyártották ilyen fosra, hogy az ember ne tudjon visszaváltani minden palackot és több nyeresége legyen a MOL-nak?

Figyelt kérdés
aug. 25. 17:21
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem, jól szerették volna legyartani őket, de a villamosmérnökök/gépészmérnökök alkalmatlanoknak bizonyultak
17 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
Basszus a múltkor összenyomtam a dobozokat és dobtam a szelktívbe, a szokás hatalma 200ft oda. 😢
aug. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem nem gyártották őket rosszra, csak szándékosan vannak beállítva úgy, hogy csak a 100%-osan tökéletest vegye vissza. Azaz szerintem technikailag tudnák ezek a ketyerék a kicsit behorpadt dobozt is felismerni és visszaváltani, csak szándékosan nem teszik.

Mindegy is, a végeredmény végülis ugyanaz, szándékosan csak a makulátlant veszik vissza, hogy nyerészkedjenek. Ha nem így lenne, akkor lenne lehetőség akár kézi visszaváltással akár máshogy arra, hogy a sérült csomagolásokat is visszavegyék.

aug. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
49%

érdekes nekem mindent visszavesz

amit még nem ismer, azt hazaviszem és legközelebb már tudja


ahogy elnézek ott néhány embert egyébként nem a gép hibája, például dobni akarják

simán csak kicsit rá kell lökni a szalagra, ezt olyan nehéz felfogni?

számukra ez a hülyék adója

aug. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Mad Max2 ***** válasza:
81%

Mostanában egyre többször futok bele abba a szituba hogy kiírja a gép hogy jelenleg nem müködik


Amugy nem a gép "romlik el" szerintem kikapcsolják szándékosan, mert például nem viszik el az összegyűlt hulladékot a mohu(mol) emberei és megtellik a bolt raktára, és igy próbálnak ezen úrrá lenni hogy leállítják időnként az automatát.


Tehát a mohu szarul müködik.

Gondolom a mol és a NER lovagok arra bazíroztak hogy majd kevsebben viszik vissza a palackokatz és igy a sok 50 forintokat majd elmutsizzák. De rábasztak mert szegények az emberek igy nem dobják ki a "pénzt" a rendszer meg alulméretezett!

aug. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
13%
egyrészt a mohu egy nonprofit cég, másrészt meg tonnaszám viszik vissza a csövik a palackokat meg a dobozokat ott, ahol én eddig nem működő automatát láttam
aug. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Szolovjov ***** válasza:
78%
Engem nem érdekel ez az egész. Sörből visszaálltam az üvegesre, az a néhány PET meg megy a sárga kukába.
aug. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Aki írta, hogy nincs gond vele, az alig használta. A QR kód leolvasás nekem eddig mindig egy csomó időbe tellett, mert csak a megfelelő nagyítású QR kódot fogadja el, és ha a palackvisszaváltás után akarod a QR kódot beolvasni, akkor van rá kb. 20 másodperced, különben kinyomtatja a bolti utalványt, miközben nem is akartál abban a boltban vásárolni.
aug. 25. 19:16
 8/13 A kérdező kommentje:
Eddig már kétszer kellett bemennem a CBA-ba valamit vásárolni, csak hogy el legyen költve. Amúgy távolról kerülném azt az üzletláncot.
aug. 25. 19:18
 9/13 anonim válasza:
7%

na hát erről beszélek, a hülyék adója

egyszerűen megoldható dolgokon problémázol

aug. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

Ez a beállításuk miatt van igazából, nem magával a géppel van a baj hanem a beállításain kéne változtatni. Egyébként ha picit megvan nyomorgatva a flakon azt még beveszi, nehezen de beveszi. Én úgy szoktam hogy amit nem vesz be félre rakom, beteszek mást, és utána újra megpróbálom, az már sikeres szokott lenni. A lényeg az hogy a vonalkódnak mindenképp épnek és olvashatónak kell maradnia mert az alapján azonosítja a rendszer. Persze magát a palackot is nézi mennyire van agyon rongálva, de azért ami picit megvan nyomva azt beszokta venni.

Én eddig 4 üzletnél lévő automatánál próbálkoztam és egyiknél sem volt ilyen gondom. Az viszont szerintem sokkal gyakoribb probléma hogy megtelik, vagy valami hiba van és nem orvosolják egyből és emiatt nem lehet visszaváltani semmit. Én meglátásom szerint ez a nagyobbik probléma hogy erre még nincs megoldás. Persze a Mohu szerint az adott üzlet dolgozónak lenne a dolga ezekre figyelni és üríteni stb... ahol van a gép, de azért a bolti dolgozóknak ez nincs benne hivatalosan a munkakörükbe, se a szerződésükbe, semmi egyéb díjat sem kapnak ezért tehát hivatalosan nem az Ő feladatuk lenne, hanem a Mohu-nak kéne ezt megoldania valahogy. Ha erre találnának egy jó megoldást ami életszerűbb is lenne akkor nem lenne ezzel a rendszerrel semmi probléma.

aug. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!