Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Elfelejtettem lecsavarni az...

Elfelejtettem lecsavarni az üveg tetejét. Mi legyen?

Figyelt kérdés

Két napja készítettem egy hatalmas üveg kimcsit.


Már számtalanszor túl vagyok a folyamaton, mindig utánpótlom ha kifogy, teljesen rutinos vagyok benne mert mindenhez is eszem.


De ezzel az alkalommal nagyon fáradt voltam, kifejezetten rosszul éreztem magam, de mivel napok óta halogattam kb. letargikus állapotban, félálomban készítettem el:D


Minden jól ment, bele is tuszkoltam az üvegbe, tető szorosan rácsavar, be a hűtőbe.


És pontosan ez a probléma.


A legtöbb recept azt írja, hogy mielőtt elrakod, egy-két órat lecsavart tetővel kell hagyni, hogy a gázok távozzanak és a fermentáció beinduljon.


Konkrétan pár perce realizáltam, hogy a nagy sietségben ez a lépés kimaradt, és most nem tudom mi lenne a teendő.


Eszembe jutott az az opció hogy utólag bepótlom, szóval most lecsavarom a tetőt, majd 2 óra múlva vissza, csak azt nem tudom hogy ha így teszem el eláll-e hónapokig ugyanúgy mint a normál módon elrakott.

Vagy csak hagyjam így? Így is konzerválódni fog? De az üveg nem robban fel a gázoktól? Kb. egy ujjnyi hely van szabadon a tető alatt.



aug. 17. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:
27%
rendelj pizzát
aug. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kiereszted a tetot, hagyod h kimenjenek a gazok es visszacsukod. Utana minden ugyanugy.


Evek ota igy fermentalok es hutoben elall minden

aug. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nincs semmi baja.
aug. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!