Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az üzletben ha nem működik a...

Az üzletben ha nem működik a REpont automata, akkor kötelesek manuálisan vissza váltani a palackokat?

Figyelt kérdés

aug. 16. 18:19
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Semmi gond, mindenki hibázik, csak sokan nem szeretik beismerni.
aug. 16. 20:10
 12/26 A nagy Levin ***** válasza:
19%
#7 ennyi erővel a Nébih, meg a NAV is adhatna fizetést.
aug. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
15%
Van egy apró gond. A kasszàzás, polcfeltöltés stb. a bolt érdekét szolgálja. A visszaváltást csak parancsba kaptàk, és nem érdeke a boltnak.
aug. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 47. ***** válasza:
25%
#12 te fogsz anyázni, mert a pénztárnál álldogálsz 40 perce, mert épp flakonokat vesz vissza a pénztáros.
aug. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
7%
Dehogyis,max ranéznek hátha cserélni kell a gyűjtőedênyt.
aug. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
84%

[link]

Kötelesek. Az már más kérdés, hogy én nem balhéznék miatta. De hozzám közel van az automata. Vannak helyek ahol sokat kell érte utazni, akkor bizony lehet hogy én is a sarkamra állnék ha már elcipeltem egy rakat palackot. Sajnálom az eladókat, én is évekig voltam az, tényleg sokszor túlterheltek. De attól még ez van, kötelességük visszavenni akkor is ha nem működik az automata. De amúgy is szar a rendszer, a Piroska szörpös üvegeket pl soha nem veszi vissza a gép, pedig kéne neki. És az nem is 50 Ft, hanem 120. Rohadjak meg, de nekem azért nem mindegy annyi pénz sem. Úgyhogy mindig mondom nekik hogy legyenek szívesek manuálisan visszavenni. Nagyon utálnak érte, de megcsinálják. Pedig ez amúgy egy kihalt Príma, soha nincs ott kb senki a boltban, nem hinném hogy ezek a konkrét eladók megszakadnak a munkában.

Az meg nem igaz, hogy ez a boltoknak nem érdeke. Egyrészt akinél van ilyen automata, annak többletforgalmat generál. Másrészt csomó pénz marad náluk a vissza nem váltott palackokból. Bár nem olvastam utána, de biztos vagyok benne, hogy nem tartottak pisztolyt egyik bolt tulajdonos fejéhez sem, hogy neked automatát KELL üzemeltetened. Gondolom ők pályázhattak rá önként. Az már más kérdés, hogy az eladókkal valóban kicsesztek.

aug. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
83%
Egy Aldinál Lidl-nél, azért van olyan kapacitásuk hogy legfeljebb 10percen belül jönnek, és cserélik a zsákot, vagy bármi. Itt Miskolc egyik részén nagyon rugalmasak, nem szóltak még a 400+ csomagolás miatt sem. Emberi hozzáállás kérdése az egész.
aug. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
93%

"Ok, hogy jogszabály, de nem csapok heppalyt 50 ft-ért."


Pontosan ezért tart itt az ország, ahol tart. Mert ha csak az emberek 10-15%-a ELVBŐL megreklamálná a kis összegű átveréseket, ELVBŐL visszavinné a silány terméket és visszakérné a pénzt, ELVBŐL kiállna magáért akár bírósági szintig terjesztve a dolgot egy

- túlkapó rendőrrel, ellenőrrel

- pofátlan főbérlővel

- hatáskörén túllépő alkalmazottal


Akkor már mindjárt hirtelen jobb és szebb világ lenne, mert akiknek vesztenivalójuk van, kevésbé kockáztatnák be pár forintért a reklamációt meg a buktát.


Serényen venné vissza a palackokat az alkalmazott, amilyen serényen a rizsföldön is dolgozik az ázsiai, hiszen ez a dolga, ezért fizetik, ezt vállalta. Azt meg meg lehet reklamálni istenkénél vagy állambácsinál vagy a jószerencsénél, aki az adott családba adott génkészlettel pottyantotta, hogy miért oda született, hogy végül ott kötött ki.


Ő vállalta, lássa el a feladatát. Ha valami a munkaköri kötelességeimhez tartozik, akkor bármennyire nem tetszik, maximum CÉLZOTTAN ANNÁL REKLAMÁLOK, AKI EZT RÁMKÉNYSZERÍTI, nem pedig azon töltöm ki, aki ugyanúgy nem tehet róla, hogy szeretne élni a jogaival, ahogy én sem, hogy rám meg rámkényszerítik.


És igen, volt sok munkahelyem, de megélhetési gondjaim sosem, mert tisztelték bennem még a bunkó főnökeim is, mikor kiálltam, hogy oké, akkor most nem 2 ember mínusz van, hanem 3, mert hogy én a másik kettő feladatát csak és kizárólag akkor fogom ellátni, ha írásba adják, hogy megkapom az ő fizetésüket is, hiszen 3 ember feladatát látom el.

aug. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
84%

#7: "Oszt ki a pöcsöm az a mohu, hogy rendelkezik az alkalmazottak munkájáról? Majd, ha fizetést is ad érte, akkor talán."


Nosza, verbuválj össze egy dróntávolból is mérhető tömeget és lehet vonulni táblákkal a Galvani útra, Facebookon meghirdetni, stb.


Ha valaki megcsinálja, +1 emberként még csatlakozom is.


Addig viszont az van, hogy fentről hoznak döntést és jogszabályilag rádkényszerítik. Te vagy betartod, szót fogadsz, mint a kisgyerek, vagy lázadsz, durcás gyerek módjára, aztán sarokba állítanak (rendőrség, hatóság, stb.) ha túltolod a biciklit, vagy megúszod szóbeli vagy írásbeli (csekk) ejnyebejnyével.


A sok lúd disznót győz elvén, minél többen lázadnak EGYSZERRE, annál tehetetlenebb a hatalom, ugyanakkor rombolni könnyebb, mint építeni, az értelmetlen ellenállással sokat nem érünk el, célzottan kellene kezelni a problémákat.


Pl. biztosítson a MOHU plusz pénzt az üzleteknek, amit csak plusz alkalmazottak felvételére fordíthat, akinek az a dolga, hogy a géppel szarakodik.


Vagy legyen a BKK üzemzavar elhárítás mintájára MOHU üzemzavar-elhárítás.

aug. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
84%

Kötelesek, de eddig velem kétszer fordult elő ilyen ebből Aldi : nem váltott kézire sőt úgy nézett rám a hapsi, amikor jeleztem pedig kéne, mint a véres rongyra a Spar dolgozója viszont maga ajánlotta fel.

Ez azért vicces, mert utóbbiban sosem vásárolok annyira rossz a véleményem róluk az Aldiba meg rendszeresen járok, mondjuk most kicsit elment tőlük a kedvem, mert az a stílus amit lenyomott az ember minden csak nem kereskedelembe való.

aug. 19. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!