Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik olyan szoftver szkenne...

Létezik olyan szoftver szkenneléshez ami nem csak a síkágyast kezeli hanem a diafilmeket is, és MANUÁLISAN is beállítható?

Figyelt kérdés

Epson V600-ról van szó, óriási csalódás a reklámhoz képest.

Kizárólag egy kijelölt keretben működik a manuális beállítás amit hiába akarok elmenteni, mert ha változtatom a keretet, akkor önhatalmúlag újra beállítgatja a színt, kontrasztot... Hiába van Manual-ra állítva. Kipróbáltam a VueScan-t is, ugyanez.

Oké, legyen benne automata ha annyira akarják, csak legalább ki lehetne kapcsolni.


Létezik olyan progi ahol tényleg én állítok be mindent?



2021. ápr. 12. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Fura... Nem lehet, hogy csak az előnézeti képen állítja automatikusan a színt és kontrasztot, a beszkennelt képen nem?

Valami nem stimmel ha mindkét szoftverrel erre jutsz, ugyanis a szoftver az, ami állítja ezeket és nem a szkenner. Márpedig ha az Epsonnal valamilyen okból nem is, a VueScannel működnie kellene.

2021. ápr. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos nem. A tesztelés során volt pár próba.


Igen, az alkalmazás kezeli, ezzel nincs is gond. A gond az, hogy az emberek többségének ez nem tűnik fel mert kijelölnek egy területet, azt beállítják és beolvassák. Téma letudva.

Csak nekem nagyobb terület beolvasása kell. A színek beállításánál kényelmesebb a kisebb kijelölt területen kezdeni, ott már az automata (ott még hasznos) beállít egy viszonylag értékelhető képet, nekem csak korrigálnom kell. De ha ezután kijelölök egy nagyobb területet, akkor újra állítgatja saját magát, ez a gond.

Igen, lehet egyből a teljes területtel kezdeni, csak akkor az 10-szer annyi idő és meló.

2021. ápr. 13. 11:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor meg írni kell az Epsonnak. Ha új, akkor (online vásárlásnál) 14 napig vissza lehet vinni, hogy nem tetszik.
2021. ápr. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Amúgy írni nem lehet nekik, csak telefon van...


A visszaküldéssel az a gond, hogy nem oldja meg az általános szoftver problémát. A gépet meg vissza kell vinnem valahova, ami plusz idő, energia, utána várnom kell amíg visszakapom a pénzt (addig bizonytalanság). És minden kezdődik elölről: új szkenner keresgélés a neten amire ugyanúgy minden jót beígérnek, újra rendelés, várakozás, ha megjön, akkor újra tesztelés napokig...

És ha valami nem jó, akkor mindig felmerül a három kérdés egyike:

- Én vagyok a béna?

- Vagy véletlenül pont egy hibás eszközt kaptam?

- Vagy szériahibás, vagyis mindet ugyanolyan hibával gyártották le?

Ezeket is rengeteg idő és utánaolvasás kideríteni.

2021. ápr. 14. 01:04

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!