Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » REpont bankszámlára utalás...

REpont bankszámlára utalás teljesen adómentes?

Figyelt kérdés
Ha meghaladja az éves adómentes bevételt a REpont palackvisszaváltásból származó bevétel akkor adózni kell utána?

júl. 23. 12:42
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
57%

#3


Dehogy! Képzeld el előző héten az utcán ( belvárosban dolgozom ) munkából indultam haza a 40 fokban és vettem egy hűtött en.italt + vizet, előbbit elkezdtem inni, ahogy mentem a villamos felé csaj megkérdezte elkérheti - e? Én meg pislogtam, mint hal a szatyorban mert hirtelen azt sem értettem miről beszél! Akkor láttam a zacsit az oldalán gyűjtötte az 50 Forintos flakonokat, dobozokat, de full normális öltözetben nem hajléktalan volt.


Tegnap meg vittem vissza 4 flakont ott ahol lakom, erre előttem két akkora táskával volt egy srác inkább végig sem vártam bedobálják hagytam az egészet és persze nem tudhatom saját fogyasztás volt-e , de ha tippelnem kéne : nem...főleg a TikTok videókból kiindulva hogy szednek így össze 20-30 ezreket fiatalok pár naponta.

Lehet fel is mondok munkahelyen és inkább " kukázok" mostantól. :D ( csak viccelek, de tényleg döbbenet ami beindult ezen a vonalon )

júl. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Annyiból jó, hogy kevesebb szemét lesz, de viszont idegesítő, hogy ha nem akarok 50 Ft-okat kidobálni akkor magammal kell hurcolásznom a palackot amíg nem találok egy REpontot.
júl. 25. 10:56
 13/25 anonim ***** válasza:
61%

Ahhoz az 50 forinthoz sokan nem ragaszkodnak, áremelésként fogják fel.

És ez érthető is, bizonyos fogyasztói csoportoknál.

Pl. egy fiatal megvesz egy energiaitalt boltban, trafikban. Megissza és kidobja. Mert egyszerűen nem érdemes hurcolásznia magával. Meg amúgy sincs mindenkinek útban egy automata a napi rutinja során. Mindenesetre, ez már most így működik. Ugyanúgy el vannak dobálva a dobozok (jó esetben a kukába.)

Szerintem az lenne még fontos, hogy aki eldobja/kidobja a dobozt, palackot, az hagyja meg olyan állapotban, hogy vissza lehessen váltani. Sokszor láttam, hogy az üres doboz meg van roppantva, ami meghiúsíthatja a visszaváltást.

A gyűjtögetőkből is sokféle ember van. Nem minden esetben a "tesók" kezébe kerül a dolog, hanem egyszerű szegény emberekébe is. Én tőlük nem sajnálnám az 50 forintokat.

júl. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

#13


BIZONY, azt én sem értem miért nyomja össze és dobja ki úgy másnak 50 Ft is jól jöhet.

Én itthon az ásványvizeset gyűjtöm, de ha ügyeket intézek a városban és közben veszek valamit- megiszom azt fix nem hozom haza viszont ép állapotban szoktam a szemetes tetejére tenni sokszor bele sem dobom lássák ezt vihetik vissza. A társasházban meg ahol lakom van egy lakó - még nem jöttem rá ki ilyen jófej - aki zacskóban gyűjti és egyben kiakasztja kukához, hogy aki akarja vigye vissza.

júl. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Tatyi91 válasza:

Gyűjtögetni eddig is sokféle ember gyűjtögetett, az utcaseprőtől a kisnyugdíjasig! Az sem törvényszerű, hogy a hajléktalannak nincs bankszámlája, legalábbis tudtommal nincs jogi akadálya... Az más tészta, hogy nem szeretnek vele foglalkozni...

Eddig ugye maximum a MÉH-telepeken volt az ilyen bevétel nyomon követhető, ami ugye szabályozva is volt! Üvegbetét, vagy a régi dobozautomatás megoldás nem volt utalással.Ennyi benne az újdonság!

Amint látom más is arra jutott, mint én, hogy egyelőre nincs rá szabály, tehát addig nem tudnak mit tenni vele! Az viszont nincs kizárva, hogy előbb-utóbb lesz! Németországban úgy tudom, hogy évi X euróig adómentes, a felett kvázi főállásnak veszik és eszerint adóköteles a dolog. Ami bizonyos szempontból egy tisztább helyzet lenne...

Az más kérdés, hogy a levásárolt, vagy készpénzben kikért összeget hogyan ellenőriznék bármelyik országban... Főleg, hogy a MOHU állítása szerint máshol nincs utalásos megoldás! Ez utóbbit mondjuk elég valószínűtlennek tartom és nem vagyok teljesen meggyőződve a szavahihetőségükről...

júl. 26. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:
Nekem valamiért nem jött meg a pénz a számlámra, a tranzakciót sem írja, a repont alkalmazásban sincs rögzítve a visszaváltás, az a pénz már nem is fog megjönni?
júl. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

16


Mennyi idő telt el?

72 órán belül vállalják hivatalosan, az más kérdés általában pár perc max óra.

De azért érdekes, mert ha mondjuk a kódodat nem tudta beolvasni vagy ilyesmi hiba akkor elég hamar kiadja helyette a bizonylatot, ha az sem történt meg furcsa.

júl. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

#9: "de gyakorlatban a kutyát nem fogja érdekelni ez a pár Ft"


Ott rontod el a gondolkodásmódot, hogy nem pár forint, mert nem csak a Mucsaröcsögei Állatvédő Liga van a világon.


Lesznek majd olyan gyűjtések is, amit úgy felkap a média és az internet, hogy tíz vagy akár százmilliók befolynak, meg a koldus-cigány maffia már most rá van állva a dologra. Csak idő kérdése, hogy ennél is szervezettebbek legyenek és le legyenek osztva a lapok.


Ahogy az FKF is "rendet tett", egy darabig működött, azóta diszkrétebben néznek csúnyán az út túloldaláról, hogy jobban jársz, ha az asztalt meg a komódot nem viszed haza, a többiből persze szabadon guberálhatsz, itt is ugyanez lesz.


#10: ""Szerintem ha Gipsz Jakab számlájára a rajongók küldik be az 50 forintokat,"



..., akkor az ajándéknak minősül és emiatt mentes az SZJA alól."


Ennek fuss neki újra, mert ezen az alapon egyetlen művésznek, zenésznek, világsztárnak nem kellene adóznia, hiszen a rajongók dobták össze nekik és még fizettek is belőle azoknak, akik lehetővé tették, helyszínbérlés, színpadépítők, hangtechnika, online marketing, stb.

júl. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

"BIZONY, azt én sem értem miért nyomja össze és dobja ki úgy másnak 50 Ft is jól jöhet."


Én inkább azokat nem értem, akiken átment hibátlannak a hímestojásként kezelendő hulladék mint megoldás. A változatosság kedvéért ez is csak a legszegényebbekbe belerúgni volt jó. Gratulálunk Európa közepének, előre megy.

júl. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
19# A Repont két dologra megoldás: 1. vitathattlanul draszrikusan csökkenti a környezetszennyezést, 2. a hulladékfeldolgozás egy szignifikáns szegmense fidesz közeli cégekhez került.
júl. 30. 13:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!