Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » REpont bankszámlára utalás...

REpont bankszámlára utalás teljesen adómentes?

Figyelt kérdés
Ha meghaladja az éves adómentes bevételt a REpont palackvisszaváltásból származó bevétel akkor adózni kell utána?

júl. 23. 12:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Nem valószínű hogy kell.
júl. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem számít bevételnek. Fizettél 50 forintot, visszakapsz 50 forintota
júl. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%
Hogyan haladná meg? Azt hittem, hogy csak a hajléktalanok kaptak rá nagyüzemben a gyűjtésre. Nekik nem nagyon szokott számlájuk lenni.
júl. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít jövedelemnek, mert azt az 50 Ft-ot kifizetted a boltban amikor vetted, külön áfamentes tételként szerepel a blokkon is. Azt kapod vissza amikor visszaváltod, tehát nem plusz pénzt kapsz amid eddig nem volt, csak visszakapod azt amit letétbe helyeztél.
júl. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Az a te pénzed, kb olyan mint amikor a kocsiba berakod a százast és a végén vissszakapod

Vagy odaadod a haverodnak és másnap visszaadja

Az ilyne nem adóköteles

júl. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
27%

Elméletben jól hangzik, amit a válaszolók írtak.

Az azonban már most látszik, hogy bizonyos emberek a visszaváltós rendszert nem a rendeltetésnek megfelelően használják. Például internetes koldulásra alkalmazzák. Megosztják az egyedi Repont-azonosítójukat (QR-köd) a közönséggel, amivel aztán a mások által visszaváltott palackokból származó bevétel az ő számlájukra kerül. Tehát ők nem visszakapják a pénzüket, hanem a semmiből kapnak újat. Erre a jelenségre előbb-utóbb reagálni fog az adóhivatal, szerintem.

júl. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
#6 ezzel max árverik a bolondokat, de a kód alapján azonosíthatók és majd rájuk koppintanak. Ez ugyan olyan, mint amikor átutalásra veszik rá az embereket. De itt is befizetés előzi meg a kifizetést, tehát nem a semmiből lett pénz.
júl. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
76%

Nézőpont kérdése, hogy a semmiből lett-e a pénz :)

Szerintem ha Gipsz Jakab számlájára a rajongók küldik be az 50 forintokat, akkor az Gipsz Jakabnak jövedelem, hiszen nem áll meg az az érv, hogy az 50 forintokat Gipsz Jakab előzetesen már befizette, és kvázi csak visszakapja.

júl. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
100%
8-as: elvileg igazad van, de gyakorlatban a kutyát nem fogja érdekelni ez a pár Ft. Nem fognak ezért vagyonosodási vizsgálatot indítani
júl. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

"Szerintem ha Gipsz Jakab számlájára a rajongók küldik be az 50 forintokat,"


..., akkor az ajándéknak minősül és emiatt mentes az SZJA alól.

júl. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!