Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az csoki függőségnek számít...

Az csoki függőségnek számít ha mindennap megeszek (más időközönként) kettő sportszeletet?

Figyelt kérdés
Egyszerűen annyira imádom de szoktam mozogni is természetesen még a szervezetem fejlődésben lévő.

#csokoládé #Sportszeletet
júl. 21. 17:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Igen, de ez még talán nem annyira veszélyes.
júl. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szerintem nem az mert mások rakat számra eszik az édességet.
júl. 21. 18:18
 3/16 anonim ***** válasza:
Na, én nem.
júl. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen te nem persze van kivétel de pl ő már nevezhető édesség függőnek: [link]
júl. 21. 18:25
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem a mennyiségen van a hangsúly a függőségeknél, hanem a rendszerességen.

Akkor is függő egy függő ha kevés mennyiséget visz be, de ha a szokott mennyiség kimarad valami miatt akkor sovárog utána, kívánja, súlyosabb esetben elvonási tünetek jelentkeznek.

júl. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
És akkor cukorbeteg leszek?
júl. 21. 18:35
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
Nem feltétlenül azt önmagában nem az édesség fogyasztása okozza.
júl. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

Ha hajlamos vagy rá, lehetsz cukorbeteg, de nem feltétlen ettől. Apám cukorbeteg, pedig sosem evett rahedli édességet, rendszeresen sportolt, míg a nevelőapja borzalmasan sok édeset evett, víz helyett Sió baracklevet és üdítőket ivott, nagyon korán nyugdíjba ment és kb lajhárként élt, mégsem lehett soha cukorbeteg, sokáig élt, majdnem 90 évet, talán összesen három foga hiányzott, a többivel semmi baj nem volt, pedig jól tudom, sosem mosott fogat, fogkeféje sem volt legalább tíz évig, míg egy fedél alatt éltünk, ezzel szemben apám most 56 éves olyan xarok a fogai a fogápolás ellenére, hogy 3 db van a sajátjából, műfogsort visel.


Ha olyan szerencsés vagy, mint apám nyomoronc nevelőapja, akár évtizedeken át lehetnél igénytelen állat is, akkor sem lesz semmi bajod, de ha olyan szerencsétlen vagy, mint apám, minden bajod is lehet egészen hamar.

júl. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Értem nos a mi családunkban senki sem cukorbeteg úgyhogy nem vagyok hajlamos rá.
júl. 21. 19:36
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem erted. Attol, hogy a csaladodban senki nem volt, nem lesz nalad automatikusan kizarva egesz eletedben, hogy te sem leszel az.
júl. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!