Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Coca colás és pepsis flakonoko...

Coca colás és pepsis flakonokon hogy jelölik, hogy betétdíjas a termék?

Figyelt kérdés

Minden üvegen van körbe-körbe nyíl. Nem tudom miért nem lehetett egységes jelölést alkalmazni. Blokkot már rég kidobtam.

Az 50-es számnak nem kötelező rajta lenni, szóval ez nem elég támpont.


júl. 4. 19:35
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

"Ha mégis fizetsz, akkor pedig valahol ott kell, hogy legyen a csomagoláson a magyar logó is, csak túl vak vagy, hogy észrevedd."


Nincs rajta. Írtátok, hogy az alkalmazással le lehet olvasni a vonalkódot. Letöltöttem és valóban azt írja, hogy nem váltható vissza. Pedig hülye nem vagyok, 8 doboz sör után 400 forintot még rá raktak a trafikban. Legközelebb számon is kérem az eladót, hogy ezt mégis hogy gondolták.

júl. 5. 00:46
 12/16 anonim ***** válasza:
cool story bro
júl. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

"cool story bro"

Szerinted azzal szórakoztatom magam, hogy kamu történeteket írok az ételek italok kategóriába, amit olvasnak kb 10-en?

Olyan meglepő lenne, hogy Magyarországon ügyeskedik egy dohányboltos eladó? Blokkot se adnak, mert törzsvásárló vagyok (vagyis csak voltam).

Bár reménykedek benne, hogy nem átverni akart az öregasszony, csak ő se tudja a szabályokat. Látta az 50-es jelet és nem is kellett neki több.

júl. 5. 11:10
 14/16 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen jól tudja a szabályokat. A kötelezően visszaváltható csomagolású termékekre kötelezően kell betétdíjat számlázni.
júl. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mindig meg kell nézni a blokkot, mert sajnos tényleg össze-vissza számolják fel. Import termékre, ami nem a magyar visszaváltó rendszer része, meg a régi típusú palackokra, amin nincs rajta a magyar logó, nem lenne szabad felszámolni a díjat. De van amikor felszámolják ennek ellenére is, máskor (főleg a vendéglátókban) pedig a betétes palackra se számolják fel, miközben rajta van a logó és visszavette az automata, így lett 50 Ft ingyenpénzem.
júl. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Bár ez majd akkor lesz érdekes, ha olyan nemzetközi termémek kerülnek majd forgalomba, amin több ország logója is rajta lesz. Na ha olyat veszek külföldön, hazahozom és itthon visszaváltom, az a mohunak nettó veszteség. Nem tudom ez hogy lesz szűrve.
júl. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!