Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan vagy honnan rendelhetek...

Travis83 kérdése:

Hogyan vagy honnan rendelhetek Amerikába Magyarországról pálinkát?

Figyelt kérdés
Engem a valódi magyar pálinkák érdekelnek, amit magyaroknak csinálnak, nem pedig az a "másfajta" minőség, amit direkt exportra.

2023. nov. 24. 05:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Exportra jobbat kapsz, légy te nyugodt. Amúgy menj egyenesen a termelőhöz, rendelj tőle.
2023. nov. 24. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


...vagy barmelyik magyar boltban (melyik allamban vagy, kerdezo?)

2023. nov. 24. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Elmeletileg nem hozhato be a magyar %-os palinka, ezert kapod a 38%-osat.

Ha az eredetit akarod, akkor menj Mo-ra, vedd meg, es csempeszd be.

2023. nov. 24. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#2: New Jersey, de NY vagy PA sem gond.
2023. nov. 24. 07:09
 5/13 anonim ***** válasza:

Miért kellene Magyarországról rendelni?


[link]


Az Agárdi top minőség, mondjuk ez az árán is meglátszik.

2023. nov. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

#5

Ez ugyanolyan 40%-os, mint amit exportra gyartanak. Barmelyik itteni magyar boltban megveheted a 38-40%-os palinkakat.

Az igazi, 47-50%-os palinka nem hozhato be, be kell csempeszni, ha tudod (es vallalod, hogy ha lebuksz vele)


Ismered a viccet?

- Hany fokos lett a palinkad?

- 40.

- Neked lazad van, nem palinkad.

2023. nov. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nos emberek, pont az Agárdi szilvát vettem meg NY-ban és óriásit csalódtam. Két éve voltam odahaza és rengeteg fajta pálinkát kóstoltam és még hoztam is magammal. Össze sem lehet hasonlítani a minőséget! A tapasztalatom azt mutatja, hogy ezek szerint az export áru kaki. Pedig ittam MO-n Agárdit is és egyebet. Kedvencem a Rézangyal felé feketecseresznye pálinka volt, de szinte bármelyik magas minőséget képviselt.
2023. nov. 25. 16:46
 8/13 A kérdező kommentje:
#7: felé helyett féle. Rohadt autó korrekt!
2023. nov. 25. 16:48
 9/13 Phoney ***** válasza:

Agárdi szilvából itthon is eltérőeket vettem az elmúlt években. Más főzdékhez hasonlóan ők is elkezdtek kísérletezni a klasszikusabb jellegű szilvapálinkával, a kora 2010-es években divatos "édes-krémes" stílus helyett, és hát első körben szerintem sem sikerült valami jól. Ha valahova esetleg jobbat palackoznak, az nem Magyarország lesz, mert itt könnyebb mindenféle középszart eladni "prémium pálinkaként", ott kevésbé.


(Egyébként nincsen ilyen szabály, hogy erős pálinkát nem lehet importálni, sok 60-80%-os rövidet is visznek be az EU-ból.)

2023. nov. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#9: Nem tudom a szabályokat, de látod nem tudok rendelni onnan ide. Ismerősök szoktak hozni, amikor utaznak oda-vissza.
2023. nov. 26. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!