Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Anyukák, háziasszonyok!...

Anyukák, háziasszonyok! Szerintetek milyen típusú szakácskönyvre volna igény? Milyen ételeket kellene, hogy tartalmazzon?

Figyelt kérdés
2010. okt. 10. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nagyon őszinte szeretnék lenni akkor azt mondanám az internet világában semmilyenre. Mármint ha kíváncsi vagyok egy receptre, bármilyenre, megnézem a neten.


Napjainkban az internet egy végtelen ételsort tartalmazó receptkönyvként szolgál :)


Persze tudom, nem mindenkinek van gépe, nete, de ők valószínűleg az idősebb korosztályhoz tartoznak, akik tudnak főzni. Persze ez nem általános érvényű, de én leginkább ezt gondolom.


Mindenesetre ha már kérdezed, és legszívesebben különleges kajákat keresgélek, pl kínai, thai, ilyesmi recepteket, illetve az abszolút number 1 nálam a karácsonyi ételek :)))

2010. okt. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Egyetértek, szakácskönyvet én sem veszek, mert mindent megtalálok a neten. De ami engem érdekel az a könnyen, de főleg gyorsan elkészíthető ételek.
2010. okt. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Minden szakácskönyvemet elajándékoztam egy hete, mert nem használtam mi őket.

Kettő maradt.

Az egyik a Horváth Ilona féle, de nem igazán szeretem, folyton a netes anyagokkal egészítem ki, aztán jegyzetelek a könyv receptjei mellé.

A másik a Fiatalok főzőiskolája (azt hiszem ez a címe). Ez király. Benne van minden, ami kell a háztartásba, hogyan vásárolj be, a marhának melyik részét hogy hívják, mit csinálj a leégett edénnyel, stb.


Szóval én szakácskönyvet nem adnék ki. Így csinálnám (hátha segít neked):

Elindítok egy blogot, ahova recepteket, háztartási praktikákat írnék. Ez ingyen van, zéró befektetés, zéró kockázat.

Aztán megnézném, milyen korosztály érdeklődik. (célpiac)

Szerintem érdemes a 30 alattiakat célozni, a kezdő háziasszonyokat, családanyákat, akiket az anyukájuknak munka mellett nem volt ideje kitanítani. Nekik nagy segítség, ha valaki összeszedi, mit vegyen a konyhába (edények, kések, fakanál, gyúrótábla), mi az alap és mi az, ami nélkül el lehet lenni (pl. mikró).

Őket megcélozhatod egy 10 leveles mini-tréninggel e-mailben ingyenesen, regisztrációért cserébe. Megvannak az elérhetőségei a piacodnak és a potenciális vásárlóidnak.

Ha ez megvan, akkor csak nagyon jól fel kell futtatnod az oldaladat, szuper anyagokat kell készítened, és tulajdonképpen kész a könyved.

Amit a blogon írsz, azt utána nyugodtan könyvesítheted, a feliratkozott olvasóid előrendelhetik, így rögtön látod az igényeket rá, tudsz terveztetni a nyomdával, és akár e-bookban is adhatod.

El bírnék képzelni valami ilyesmit: Kezdő anyák konyhai nagykönyve vagy valami.

Amiben még a legegyszerűbb kaja is legyen benne, mint pl. tejbegríz készítése, vagy rántotta.

Meg amiket fent leírtam.


Ja, a másik jó piac, ha babakonyha témában nyomulsz, de ehhez kell a saját tapasztalat és nagyon el kell térni a piacon fellelhető anyagoktól, hogy egyedi légy, megkülönböztethető és igény legyen rád. Ezen az oldalon is rengeteg "banális" kérdést olvastam már a babák táplálásáról, ez elég kimeríthetetlen téma szerintem.

De ezen még nem gondolkodtam. A bevezetését pont úgy csinálnám ennek is, mint ahogy fentebb leírtam.


Ha megcsinálod az oldalt, kérlek küldj linket, én tuti elolvasnám :-)

2010. okt. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kriszti83 ***** válasza:
Az internet világában... esetleg olyanra, amiben csak különleges receptek vannak, amiket nem találok meg a világhálón. Pl. nagyanyáink receptjei.
2010. okt. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat,annak pedig aki a tanácsot adta,külön köszönet,igencsak elgondolkodtató amit írt annak fényében,hogy ma kaptam meg a könyvre az árajánlatot,ami háát nem egy kis összeg..
2010. okt. 11. 17:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!