Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy ne legyek éhes?

Mit tegyek hogy ne legyek éhes?

Figyelt kérdés

Az a problémám hogy a munkába reggel 07től 10:30-ig nincs szünetem és ilyenkor nagyon éhes vagyok ez idő alatt korog a hasam nem tudok fókuszálni a munkámra sőt még az erőm is néha el szokott menni. Reggel koran pedig otthon munka elott nincs semmi etvágyam nem tudok enni. Sokszor csak ugy ,,beleeroszakolom” a kajat magamba ami ugye hanyingert okoz es az meg rosszabb.

Hogy tudnam ezt megoldani?



2022. nov. 25. 06:39
1 2
 1/11 anonim válasza:
2%
Mondjuk nikotint viszel be a szervezetedbe ha éhes vagy, az csökkenti az étvágyat. Nem ajánlom senkinek ezt a megoldást, de én sem eszek reggel 7-12ig, és én elvagyok. Ha ez nem, muszáj lenyomni reggel a kaját.
2022. nov. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha enni nem is mehetsz ki, inni gondolom lehet. Csinálj egy turmixot, gyümölcsökkel, fehérjével pld.
2022. nov. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

#1 a dohányzás savtúltengést okozhat, van, akinél növeli az étvágyat. Némelyik kemény dohányosnál fordul elő, hogy a méreganyagok miatt étvágya sincs, de ha a kérdezőnek sokáig nincs szünete a munkában, végképp nem kéne rá szoktatni a dohányzásra. De nikotin tapaszra sem, ha nem nikotin függő.


Kérdező, egyél akkor reggel keveset. Pl egyél egy kis maradéknyi mandulát, nagyon jól megköti a gyomorsavat.

Milyen jellegű a munkád, egy müzliszeletet sincs alkalom gyorsan betolni közben? Esetleg WC-re menet? Vagy addig pisilni sem engednek ki? Folyadék fogyasztás? A sok víz is segíthet átmenetileg. Persze azt is csak akkor lehet bevetni, ha legalább pisilni ki lehet menni. Meg ha szabad inni. Tudom, hogy nem minden munka közben lehetséges.

A rágózás is segíthet, de ki kell próbálni, hogy hat rád, van, akinek az is fokozza a savtermelését.

2022. nov. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Ha képtelen vagy munka előtt enni, akkor egyél meg néhány szem szőlőcukrot, akkor nem megy el az erőd!

Én sem tudok ébredés után azonnal enni, iszom egy tejeskávét, készülődöm és indulok a buszhoz. A buszon szoktam megenni egy pogácsát, szendvicset, valami péksütit, vagy pár szem kekszet.

De te megtehetnéd, ha az úton nincs lehetőséged enni, mert mondjuk vezetsz, hogy ugyanezeket műszakkezdés előtt 5 perccel megeszed.

2022. nov. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem ártana egy labor vizsgálat sem, annak kizárására, hogy biztosan nincs a problémád hátterében inzulin rezisztencia, vagy más ok.

Egyébként meg, amit írtak: bekapsz munka közben néhány szem szőlőcukrot.

Azzal csak az a baj, hogy tüneti kezelés, reggelizni kellene, ha nem otthon, azonnal ébredés után, akkor a munka előtt.

Nem az a gond, hogy éhséget érzel, ha rosszul is érzed magad, az arra utal, hogy olyankor a vércukor szinted is olyan szinte eshet, ami a rosszullétet okozza (vagy nem, de mindenképpen figyelmeztető jel)


Keress alkalmat a munkakezdés előtt megreggelizni.

2022. nov. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Pár szem kekszet nem rakhatsz a zsebedbe?
2022. nov. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
Amikor kiderült az inzulinrezisztenciám, fokozatosan szoktattam magam a reggelire. Először egy ivójoghurt, aztán egy sima, aztán mellé keksz, könnyű szendvics, mostanra pedig már rántottát, bacont is tudok enni. Neked is ezt javaslom, szépen növeld a “nehézséget” és ezzel hosszú távon jól jársz.
2022. nov. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
kapj be egy snickerst
2022. nov. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Vacsorázz korábban, vagy egyél kevesebbet, akkor talán több étvágyad lesz amikor felkelsz. Egyél zabpelyhet, az lassan szívódik fel, nem telít el azonnal.
2022. nov. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Senior Séf ***** válasza:
59%
Kelj korábban, menj ki egy félórára a szabadba. Garantáltan megéhezel, ráadásul a reggeli napfény dopaminnal is feltölt, ami erős boldogsághormon, és a motiváltság alapköve.
2022. nov. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!