Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért olyan nehéz balkézzel...

Miért olyan nehéz balkézzel enni villával?

Figyelt kérdés

Mert ugye amikor kés is kell meg villa is, akkor jobb kézzel kell vágni a kaját, ballal pedig elvileg enni a villával. Nos én jobbkezes vagyok és nem tudok a balkezemmel enni, egyfolytában cserélgetni kell a villát a bal kezemből a jobba és fordítva.

Ti hogy vagytok ezzel?


2008. dec. 17. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Hú! Én is bajban szoktam lenni. Bár én ezt többnyire úgy oldom meg - hogy cserélgetni se kelljen, ne is bénázzak, de mégis kulturáltan egyek, hogy előre földarabolok jó pár falatot, átveszem jobb kézbe a villát, és eszek.

Remélem, ez nem vall illetlenségre...

2008. dec. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én balkezes vagyok és nekem a vágás okoz gondot. Inkább nyiszatolok mint vágok.
2008. dec. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Énis balkezes vagyok,de nem okoz gondot az étkezés,pedig a jobbal vágok.Egyébként étteremben illetlenség előre feldarabolni az ételt.Otthon megy úgyis úgy eszel ahogy jól esik:))
2008. dec. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Balkezes vagyok és bal kézben van a villa, jobb kezemben a kés. Nem okoz gondot, így tanultam meg, így szoktam meg. Viszont a kanalat még étteremben se veszem át a jobb kezembe, mert kifolyna belőle az étel fele, nem tudok jobb kézzel kanállal enni, csak ballal. Senki nem szólt még érte, ha meg szólnának, akkor is a házigazda jár jobban, ha maradok a bal kéznél kanállal, mert a terítőjét így legalább nem kell mosni.
2008. dec. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gyakorolni kell,az 5 éves fiam nem mondom , hogy tisztán de késsel villával eszik.Sőt a 2 évesnek is odaadom , ha kéri a kést .Vágja a kenyérfalatokat, a virslit... ügyesdik és nem lesz neki se gond a késsel villával evés.
2008. dec. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolni kell, senkisem úgy születik, hogy késsel-villával tud étkezni. Azt viszont semmiképp se csináld, hogy felvégod előtte, mint azt írta valaki, mert az asztali etikett szerint NEM ILLIK. A kisgyereket eteti így az édesanyja pusztán azért, hogy az etetésre tudjon figyelni és ne vonja el a figyelmét az étel feldarabolása.
2008. dec. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Bal kezes vagyok,és én is bajban vagyok ilyenkor.A vágás,hááát az iszonyat!!!A többiek rég megettek mindent míg én a késsel (ami persze életlen,vagy nem nekem találták ki) bohóckodok.:-)
2008. dec. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

Én is balkezes vagyok. De nincs vele problémám. Bal kézbe fogom a villát és jobb kézben pedig a kést. Így tanultam meg.

Sztem ha minden igaz akkor ugye a jobbkezesek a kést a jobban fogják, a balban pedig a villát, na már most ha én balkezes vagyok akkor nekem ez fordítva kénne, hogy legyen. Balban a kés mert az az ügyesebbik kéz és jobban pedig a villa. Jobbkezeseknek meg jobban a kés és balban a villa.

De a villás kézt gyakrabban emelgeti az ember tehát ez a jó kéz.

Na akkor meg a jobbkezesek a jobbkezűkkel fogják a villát és balkézzel a kést.

A balkezesek pedig balban fogják a villát és jobbkézzel a kést.


A kérdező is azt irja, hogy jobb kézzben van a kés, balban pedig a villa.

Tehát akkor ha így kell enni akkor ez balkezes étkészlet fogás, amit a jobbkezesek csinálnak.

2009. okt. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 BabyGirl2014 válasza:
Jobbkezes vagyok, bal kezzél késsel vágok és jobb kézzel pedig villával eszem
2015. okt. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!