Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A natúr datolya mennyire...

A natúr datolya mennyire édes? A datolya, ami a boltokban kapható és glükózszirup van rajta, az csak a glükózsziruptól annyira édes? Vagy eredetileg is nagyon édes?

Figyelt kérdés

Aki evett már datolyát hozzáadott édesítőszer nélkül, kérem, írjon.

Köszönöm!



2022. jan. 12. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bio boltokban lehet kapni natúr datolyát is. Szerintem nagyon finom, édes, de nem túlságosan. Én még egy enyhe karamell mellékízt is érzek rajta
2022. jan. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég édes amúgy is. Mindenmentes sütireceptekbe szokták is használni időnként édesítőnek.
2022. jan. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
En nagyon szeretem, sokkal jobb izu szerintem. Nem is ertem, hogy minek cukrozzak alapbol, felesleges.
2022. jan. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Glükózszirupot népirtási célból raknak hozzá, olyat nem is veszek soha, amiben van. Simán is elég édes. Nyersvegán sütikbe használják is édesítőnek, de kettes is majdnem ezt írta. :)
2022. jan. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Nem is értem, hogy minek cukrozzak alapból, felesleges."

Tartósító eljárás, a tömény cukor ugyanazt a funkciót látja el a gyümölcsökön, amint a só a húsok esetében - kiszorítja a víz jelentős részét a sejtekből (ozmózis).

A cukor tehát tartósítószer, nem csak édesítőszer (a cukrozott gyümölcsök konzerváltak, hasonlóan, mint a sózott húsok)

2022. jan. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Édes cukrozás nélkül is, én már ettem nyers, vagyis nem aszalt datolyát, az is édes volt.
2022. jan. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!