Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi lehet ez az íz a kürtőskalá...

Mi lehet ez az íz a kürtőskalácson? Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Szaki kürtős kalácsot vettem, már másodszor. Először diósat, nem volt jó. Kissé mintha citromos vagy nem is tudom milyen ízt éreztem volna, betudtam annak, hogy biztos nem dió hanem dejó (diópótló). Most vettem fahéjasat, de ennek is ugyanolyan mellékíze van. Egyébként a tésztája jó, puha.
2022. jan. 11. 11:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom azért érzed, mert a tésztájában tényleg van citromhéj
2022. jan. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
kóstolgattam most, valóban a tésztán érezni. megettem, de többet ilyet nem veszek... valahogy nekem ez így nem jön át :/
2022. jan. 11. 12:02
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

"íz" = műanyag, mesterséges

Én csak mosószeresnek hívom az ilyet.

2022. jan. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
3.Egy "íz" mitől lenne mesterséges? Ha ez így lenne akkor minden étel ízetlen lenne.
2022. jan. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Onnan, hogy amit "íz"-ként neveznek meg az nem az ami, hanem csak egy "íz". Pisztácia íz, málna íz, csokoládé íz, stb. Ezek mindig vegyipari trutymákok.
2022. jan. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
5. Akkor szokás szerint rosszul lett feltéve a kérdés, mert nem ízt érzünk, hanem az ízét érezzük.
2022. jan. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
értem a problémátokat, de ne kötekedjetek emiatt... 😅 biztos vagyok benne hogy nem citrom van benne, annak nincs utóíze, és nem érzem a számban még miután megettem... azt meg nem hinném, hogy alapvetően ennyi citromot tennének egy tésztába, olcsóbb valami pótlót tenni bele. + a diós sütikben kifejezetten szeretem a reszelt citromhéjat, és ott azért a kis reszelvényeket észre szoktam venni a számban. itt semmi ilyesmi nincs, nem látni a tésztán és nem is "akadt" bele a nyelvem a citromba.
2022. jan. 11. 12:50
 8/11 anonim ***** válasza:
37%
citromsav
2022. jan. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%

Tehát valami műanyag "íz" az amit érzel. Legjobban a mosószerre hasonlít?

Vanília-íz szokott lenni. Átverősebb a vanillinnál is...

2022. jan. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
29%

Ezt írják a citromsavról:


" javítja a tészták és a lisztek sütési tulajdonságát. "


[link]

2022. jan. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!