Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Írogatják sokan hogy a havi...

Írogatják sokan hogy a havi élelmiszerköltséget kihozzák 1 főre 40-50 ezer forintból? Hogy csinálják?

Figyelt kérdés
Nekem minimum 70 kell és főzök magamra.
2022. jan. 8. 20:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

Akciók figyelése, az alapján állitom össze a menüt. Zöldségből és gyümölcsből szezonális. Banán néha avokádó ha ünnep van.

Amúgy ha nem irod le h kb miket veszel, miket eszel es miket fozol akkor nem tudjuk leirni h ahhoz kepest mi mit csinalunj mashogy

2022. jan. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Teljesen átlagos dolgokat eszek. Húsból főleg csirke. Mell. Disznóból karaj vagy szűzérme.


Semmiféle drágább gyümölcsöt zöldséget nem veszek, bár már a "megszokottak" is drágák.

2022. jan. 8. 20:27
 3/21 anonim ***** válasza:
98%

Legtöbben úgy csinálják,hogy ennyi jut és meg kell oldani.

Ahogy az egyes írja,az akciók alapján vásárolok én is és abból főzök,ami van.

2022. jan. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

hetkoznapokon egeszsegkonyhatol rendelek napi 2 kajat

az olyan 1800-2300 kozott van 1 napra

hetvegen csinalok valami 2 napig tarto ennivalot

ez igy 12ezer egy hetre kb

reggelire zabpelyhet szoktam tolni mezzel, vagy amit kivanok, de 55ezernel tobb nem szokott elmenni

2022. jan. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%

Ami neked teljesen atlagos kaja az lehet masnak nem. Nekem egyertelmu hogy 50 ezer felett sosincs es sose lehet.

Egyaltalan hol vasarolsz.

Ha pl iszol kolat, sort, cukros uditot, gyumolcslevet, chilset ezsel, ropit ragcsalt, coskit eszel stb az eleg nagy koltseg. Es teljesen felesleges koltseg egyszerre. De latatlanban nem tudok tobbet mondani

2022. jan. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
5: nem nagyon veszek ilyeneket..
2022. jan. 8. 20:37
 7/21 anonim ***** válasza:
91%
Ha valaki nagyobb étkű - ezt nem bántásból írom -, akkor is drágább. Nem mindegy, hogy egy szelet hússal megelégszel-e, vagy 2-3-4 szelet is elfogy egy ebédre.
2022. jan. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%
Ha valaki szereti ezeket, akkor miért lenne felesleges költség?
2022. jan. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

Mi ketten költünk 70 ezer forint körül jelenleg, és nem érzem, hogy sz*rul ennénk...


1. Menüterv alapján vásárolunk mi is, így odafigyelek, hogy vegyesen legyenek drágább és olcsóbb kaják egy héten (nyilván olyan, amit szeretünk, mert hiába olcsó a krumplis tészta, ha nem szeretjük, nem csinálunk). Mivel van menüterv, tudom, mi fog kelleni a kajához és csak azt vásároljuk meg.


2. Igyekszem szezonzöldségeket és gyümölcsöket venni, most pl. nem veszek íztelen paprikát 1100/kg-ért, helyette inkább jégcsapretket, pórét, lilakáposztát, satöbbit.


3. Csak csapvizet iszunk és nagyon ritkán veszünk nasit, én nem vagyok édesszájú, a párom meg odafigyel, mert könnyen hízik. Szerintem ez önmagában havi 10-15 ezer spórolás két emberre, mert az üdítők és édességek brutál drágák.


Na most, visszatérve az elejéhez, szerintem nem eszünk szegényesen. A héten volt pl. húsleves, falafelgolyó pitával és görögsalátával, bolognai spagetti, spenótos-fetás tortillatekercs meg mézes-mustáros csirkemell is rizzsel, zabkása, tönkölyös zsemle körözöttel, satöbbi.


Nekünk ez kijön havi 70 ezerből, de igen, mi főzünk és semmi nem kerül a kukába.

2022. jan. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
71%

Én jóval többet költök, de 40-50ből 2 főre kihoznék kaját, ha muszáj volna (volt idő, amikor ennek a mai összegnek az akkori megfelelőjéből meg is tettem)


Bevásárlólista 1 főre

4 kg rizs

2 kg hüvelyes (pl sárgaborsó)

30 tojás

1 kg durumtészta

1/2 kg bulgur

2 kg sertésmáj

1 kg csirkemáj

3 kg csirkecomb

1 kg pulyka felsőcomb

4 kg sertés lapocka

1 kg zabpehely

10 liter tej

1 l olaj

1 üveg dzsem

6 cs (450g) mirelit zöldség

4 sűrített paradicsom/paszírozott paradicsom

2 kg burgonya

2 kg hagyma

2 kg sárgarépa

3 kg káposzta

2 kg liszt

3 zacskó (250 ml) habtejszín

2 nagy doboz tejföl (850g)


Ez kb 26ezer forint a Tesco mai árai alapján és bőven fedezi egy felnőtt, könnyű fizikai munkát végző férfi havi kalóriaszükségletét és változatosan lehet belőle étkezni

2022. jan. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!