Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A 10 éves lányom tömlős sajt...

A 10 éves lányom tömlős sajt függő. Hogy szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
Éjjel nappal azt eszi. (Természetesen kenyérrel) Ki fogja ezt nőni vajon? Mást alig hajlandó enni, pedig a tömlős sajtba szinte semmi vitamin nincs, amire szüksége lenne mert még egy fejlődő szervezet.

2021. aug. 27. 19:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Legyenek apró változtatások. Egy szelet paprika, paradicsom a kenyér mellé vagy valamilyen felvágott. A pékáru is lehet magvas, teljes kiörlésű. Ha szereti a tömlős sajtot, akkor kicsit a körítést próbáld egészségesbbre cserélni.
2021. aug. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne a tönlős sajtot vedd el tőle, hanem a zöldséget, gyümölcsöt add hozzá.

Pl egy tömlős sajtos kenyér mellé adj egy barackot. Vagy amit szeret.

2021. aug. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
én a krumplis tésztát ettem krumplis tésztával, aztán meguntam. :D
2021. aug. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
És mi a baj ezzel?
2021. aug. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
40%
A sajtokban általában sok a só, az efölötti sóbevitelre figyelj!
2021. aug. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a mákos gubáért voltam oda. Képes lettem volna mindennap azt enni. De nemcsak azt ettem, mert anyu megmondta, hogy mindent (is) kell enni. De szülinapomon, névnapomon mindig meggyleves és mákos guba volt az ebéd. Meg nagyikám csinált nekem sokszor, mikor nyáron nála voltam nyaralni egy-két hétre. Aztán kinőttem, bár még mindig imádom jó sok meleg tejjel áztatva a kiflit és beszórva cukros, nem darált mákkal. XD
2021. aug. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
64%

Akik kérdezik hogy mi ezzel a baj:

Talán az hogy egy 10 éves kisgyermekről beszélünk, aki korántsem tudja még meghatározni hogy mi az amire szüksége van. Szeretheti a sajtot azzal semmi probléma. Hogyha leszűkíti a táplálékingerét és nem jut elegendő tápanyaghoz az lenne a baj! Igenis a szülők feladata hogy egészségtudatos táplálkozásra neveljék kis kortól kezdve.

Kérdező, illetve még páran jól látják :) Nem elvenni kell tőle, fentebb volt egy nagyon jó példa: ki kell egészíteni C vitamin-dús paprikával például

2021. dec. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!