Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy szeded ki, záros le a...

Hogy szeded ki, záros le a tömlős májast?

Figyelt kérdés
Szeleteket vágasz és folpackkal zárod, vagy kinyomod/kikapargatod a héjából?
2021. aug. 6. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Mi a fenerol van szo? :) Segitokesz vagyok, de nem ertem mi a tema :D
2021. aug. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Végét levágom, vajazókéssel kiszedem, a maradékot pedig befóliázom (a végét).
2021. aug. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

helyesbítés az egyesnek:

Hogy szeded ki, zárod le a tömlős májast?

2021. aug. 6. 14:21
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A plombától fél centire vágom el egy éles késsel. Nem szeretem nyomkodni, mert nem szeretem, ha maszatos leszek tőle, így késsel szedem ki, aztán amennyire összetapad a cső, annyira lesz “lezárva”. Mostanában, ha tudom, hogy nem hamar fogunk újra enni belőle, esetleg egy ételesbe teszem, hogy ne száradjon oda az oldalain maradt májas.
2021. aug. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kivágom vagy kiszedem az egészet és egy kis dobozban tárolom a hűtőben, mintha vaj lenne.
2021. aug. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy ez a vastagabb vágható, vagy a vékonyabb, kenhető.


A vastagabbnak merevebb a külseje, abból kiszedem, vagy vágok belőle, a maradékra dobok valami fóliát, vagy azt használom, amibe a boltban becsomagolták.


Ezt a sima kenhető , puha tömlős májast kinyomom.

Méghozzá úgy, hogy levágom a végét, és ott, amennyit ki akarok nyomni, ott megtekerem a tömlőt. Vagy amíg sok van benne, akkor is elszorítom, és úgy nyomom, és utána tekerem el.

Az a lényeg, hogy végig úgy nyomom ki, hogy ami benne marad , az ne kapjon levegőt, végig teljesen el legyen zárva az oxigéntől.


Egyszer sokáig ott hagytam a hűtőben, és megromlott. Akkor szoktam rá erre.

Így kibontás után is simán kibírja a gyári szavidőt, amit elvileg csak bontatlanul bírna.

2021. aug. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha benne hagyom, akkor a nyílás felőli vége megkeményedik és megvédi a többit a pusztulástól :)
2021. aug. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!