Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Olcsó, de tápláló ételek?...

Olcsó, de tápláló ételek? (amiket a gyerekek is szeretnek többnyire)

Figyelt kérdés

Megszorultam anyagilag, elvesztettem a munkám, jóval kevesebbet keresek mint eddig. Csak átmenet, keresgélek jobbat, de most ez van. Hó végére alig marad pénzem.

Tudnátok gyerekbarát, olcsó, laktató kajákat mondani?

Két elég finnyás gyerekkel áldott meg a sors.


2021. jún. 26. 20:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
Éhes gyerek nem válogat.
2021. jún. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Igen, éhes gyerek nem válogat, de nem szeretném ha ők éreznék hogy most van egy kis gond. Még nem érettek annyira, de nem is olyan kicsik, hogy ne vegyék észre valami azért nem okés.

A húsokat szeretik főleg, de most a hús hússal étrend kiesik. Amit szeretnek és olcsó rántott párizsi, főzelékek, meg 1-2 tészta, de ott már finnyásak. Ja meg eddig mindig kaptak édességet, üdítőt (tudom nem egészséges), most ezen is lehetne elég jól spórolni.

2021. jún. 26. 23:11
 13/20 anonim ***** válasza:
65%
Miért ne erezhetnék? Tanuljak csak meg, hogy az életben vannak hullámvölgyek, nem minden színes cukormáz. A gyerekek nem buták, fel fogják fogni. Ha meg nem, ideje ránevelni őket. Remélem hamar rendeződik az életetek :)
2021. jún. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, mennyire kicsik, de mi lenne ha bevonnád őket a főzésbe? Nyilván nem nagy dolgokra gondolok, de üdítő helyett ha közösen kevertek limonádét és az megy a hűtőbe, talán szívesen megisszák.

A főzelékes vonal rántott párizsival szerintem jó vonal, édességnek pedig talán lehet pudingot főzni közösen... vagy sütni egy piskótát lekvárral.

2021. jún. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Kenyérlángost, krumplilángost, tócsnit szoktam sokszor sütni, szereti mindenki, és nem túl drága. A krumpli főzôlevéből meg most épp levest csináltam, szintén finom.
2021. jún. 27. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Kacsa nyakat vetem kettőt a piacon, meg kettő csirkecombot, négy farhátat, összesen 450 Ft volt, zöldség is van most olcsón. Csináltam kacsalevest zöldségekkel, meg csirkepörköltet, kettőnknek két napra bőven megvolt az ebéd és a húsadag.
2021. jún. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Legolcsóbb (ár-érték arányban jó) és tápláló alapanyagok

Sertésmáj, csirkemáj, csirke, tojás, rizs, hüvelyesek (sárgaborsó, lencse, bab), mirelit zöldség, tojás, zabpehely.


Ezekből olcsón, egészségesen és relatív változatosan lehet étkezni.

2021. jún. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Kecsketej
2021. jún. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Borsófőzelék, rizses hús, lencsefőzelék, paprikás krumpli, cukkinigolyó tartármártással, rakott krumpli, káposztás tészta, tepsis krumpli, csirkés pirított tészta, sült tarja krumplisalátával, krumplifőzelék, babfőzelék, fokhagymakrémleves stb.

Ha édesre vágytok akkor csinálhatsz másodiknak mondjuk túrótortát, piskótatekercset, skót krémest, bögrés mákost vagy birsalmasajtot is. Meg a pogácsa is olcsón kijön.

2021. jún. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

tojás nagyon olcsó és tápláló. ezerféleképpen elkészíthető.

pl quiche ha nagyon válogatósok a gyerekek.

2021. júl. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!