Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Vannak olyan ételek amiket...

Vannak olyan ételek amiket szinte mindenki szereti? Például a kárpáti borzaska, húsleves, stb.?

Figyelt kérdés
Akik bármilyen okokból speciális ételeket tudnak csak enni glutén, laktóz érzékenység, vagy cukorbetegség miatt. Esetleg Vegán, azok között az ételek közül is vannak kimagaslóan népszerűek?

2021. máj. 29. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Még egy kultúrán belül sincsenek ilyenek, amit majdnem mindenki szeretne
2021. máj. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Azt sem tudjuk, mi az a kárpáti borzaska, nemhogy szeretnénk.
2021. máj. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Azt hiszem a reszelt sajtos-tejfölös rántott hús, bár a kárpáti kifejezést soha nem hallottam még előtte :D Én ergo nem szeretem.

Szerintem nagyvonalakban országra vetíthető, hogy nagyjából miket szeretnek az emberek, így a magyarok a magyaros ételeket a többiek a saját hazájuk ízeit. Ez nem zárja ki, hogy egy magyar ne rajongatna az olasz konyháért vagy fordítva. Viszont voltam olyan magyar esküvőn ahol nagyon sznob kajákat adtak és szegény násznép tök éhesen ment haza. Az egyetlen étel amivel némileg szimpatizáltam az a sült lazac volt, de az sem olyan amivel az ember egy jó lagzin degeszre tömné magát. Én ebből gondolnám hogy nagy átlagban a magyaroknak a húsleves való a vegyes /húsos-vega/ sültes tálak meg a pörkölt.

2021. máj. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

rántotthús

krumplis tészta

húsleves

2021. máj. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
A palacsintát biztos, mivel sokféle édességgel ízesíthető és húsos is van. :D
2021. máj. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Általában pont ilyen okból vannak klasszikus fogások mondjuk egy lagziban.


Sokfelől jönnek sokféle emberek, sokféle ízléssel, és lehetetlen mindenkinek megfelelni, mármint 100%-osan mindenkinek a kedvére tenni.

Ezért kell találni olyan megoldást, amiben nincsenek szélsőségek, nem túl extravagáns, még ha nincs is mindenki oda érte, de mindenki megeszi, sok bajuk nincs vele.

A cél, megtalálni azt az középutat, amivel a lehető legszélesebb körben elégedettek az emberek, és hogy ne maradjon éhen senki.


Húsleves, rántott hús (minden extra nélkül) pecsenyék, töltött káposzta, vagy egy nemesebb húsból egy pörkölt...

Semmi kárpáti, semmi bonyolítás, csak egyszerűen.


Lehet, hogy 100-ból 20 ember szívesebben megenné a kárpátit, mint egy sima rántott húst, ugyanakkor másik 20 meg bottal se piszkálná meg, lehet, hogy pont az említett érzékenység miatt, vagy szimplán nem szereti.


Szóval olyat úgyse fogsz találni, amit mindenki imád, ilyen helyzetekben inkább az a cél, hogy a lehető legtöbb embernek ne legyen vele baja.

2021. máj. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

6-os vagyok.

3-mas, ilyen kajákat adni egy lagziba elég nagy önzőség, hagy ne mondjam bunkóság, az ifjú pár részéről!

Az esküvő róluk szól, ahogy majd a házasság is, de a lagzi, az egy vendégül látás, ahol nem saját magukat kell(ene) vendégül látni, hanem a vendégeket.

Ilyen menüsort akkor szokás ajánlani, ha nagyon szűk körben ünnepelnek, mindenki ismer mindenkit, mindenki ízlését ismerik, és mindenkinek megfelelnek az extrább fogások, különlegesebb ízek, stb...

2021. máj. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk én pont azt látom lakodalmakban, hogy a vendégek egyre nagyobb része hagyja ott a hortobágyi palacsintát, pörköltet, stb.

A saját környezetemben az olasz tésztákat és egyéb mediterrán fogásokat szereti a legtöbb ember, a klasszikus "magyaros" fogásokat alig páran.


Amúgy az nem mátrai borzaska? :D (Konkrétan 2 embert ismerek, aki szereti, nem gondoltam soha népszerű ételnek...)

2021. máj. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!